Autor Zpráva
drvaca
Profil *
Vážení přátelé, naposled co sjem psa Yuhovi , to už je přes rok, koukám že tady je nová diskuze... No nepotěšilo mne to, protože jsem si to přichystal rovnou jako že to napíšu jemu, a jak koukám tak tady diskuse sice je, ale na příspěvky tady odpovídá málokdo. Dávám to do sekce PHP, neboť myslím že se to dá nějak udělat v něm, ale jsem laik - nemám tušení.


Ahoj Yuhů. Když ti to začínám psát, vůbec netuším zda ti to někdy dopíšu, páč je to těžký....
Vůbec se nevyznám v programování, jedinné co znám je HTML...
Loni jsem přišel na lide.cz, a v jedný místnosti (je to webchat) tam byl robot, že kdykoliv někdo přišel, tak ten robot vypsal automaticky pravidla místnosti. V srpnu nám admin ustálil naši místnost na jiném webchatu, tentokrát www.chat.volny.cz . Místnost má RoomID 151 , tzn že adresa je http://chat.volny.cz/room.php?rid=151 , ale vždycky se do toho něco při přihlášení vpíše, takže třeba http://chat.volny.cz/~ALICEK.~ee773635da1f90aea577abdee80c09a0/room.php?rid=151 . Chtěl bych tam udělat taky toho robota, ale je to trochu složitější: Ty vstupní hlášky jsou, pokud je to:
Muž:
systém> Uživatel ALICEK. (55d 11h 25m) se vplížil do místnosti.
systém> Uživatel ALICEK. (55d 11h 25m) nakvačil do místnosti.
systém> Uživatel ALICEK. (55d 11h 25m) vstoupil do místnosti.
systém> Uživatel ALICEK. (55d 11h 25m) vystoupil z auta.
systém> Uživatel ALICEK. (55d 11h 25m) vešel do místnosti.
Žena:
systém> Uživatelka ALICEK. (55d 11h 26m) vstoupila do místnosti.
systém> Uživatelka ALICEK. (55d 11h 26m) vešla do místnosti.
systém> Uživatelka ALICEK. (55d 11h 26m) vtančila do místnosti.
systém> Uživatelka ALICEK. (55d 11h 26m) se vplížila do místnosti.
systém> Uživatelka ALICEK. (55d 11h 26m) vkráčela do místnosti.
Neurčitý:
systém> Uživatel ALICEK. (55d 11h 26m) se teleportoval do místnosti.
systém> Uživatel ALICEK. (55d 11h 26m) vtekl do místnosti.
systém> Uživatel ALICEK. (55d 11h 26m) se vyskytl v místnosti.
systém> Uživatel ALICEK. (55d 11h 26m) se materializoval v místnosti.
systém> Uživatel ALICEK. (55d 11h 26m) vstoupil nepozván.
...kde ALICEK. je přezdívka uživatele (moje je ALICEK.) a kde (55d 11h 26m) je kolik má uživatel nachatováno.
Říkal jsem si, že bych se poradil s tvůrcem toho, přímo v místnosti, jak to funguje, jak by se to dalo duělat, při mých znalostech spíše jestli by někde nestačilo jenom napsat adresu místnosti a co má psát :) . Ale ta místnost je najednou pryč, i s tím člověkem který toho robota vytvořil.
Jak bych si to teda představoval? Když by někdo něco napsal, například: "Epocha> Ahoj" tak yb to neudělalo nic, ale jakmile by to vypsalo "systém> Uživatel Elessa (5h 20m) vtančila do místnosti." nebo jinou hlášku o vstupu člověka na chat, aby to vypsalo, když dejme tomu že by se ten robot s pravidlama jmenoval ---- "----> Pravidla místnosti Nejsem z Prahy: Nespamovat, nepsat CAPS LOCKEM a td." .
Problém: Když by ten skript fungoval tak, že jakmile se tam ukáže část "systém> Uživatel", tak by to ale vyhazovalo ty pravidla tehdy, když by někdo odešel.
Takže: Co by mě zajímalo...
-Dal by se takový robot udělat?
-Dal by se udělat tak, aby fungoval ZADARMO (nemusel při něm bejt třeba puštěnej můj PC 24 hodin denně)
-Nedal by se někde najít script, do kterého by se to nějak doplnilo a fungoval by sám?

PS: Když si měníš na tom chatu pohlaví, tak jsem tam zachytil následující řetězec, nevím jestli by to k něčemu bylo....
INSERT INTO messages SET text = 'Uživatel ALICEK. morfoval na plizmana.', sender_id= 0, sender_login = 'systém', room_id = '151', timestamp = now()
a vypíše to v naší místnosti s ID 151 (v naší) hlášku "Uživatel ALICEK. morfoval na plizmana." od uživatele "systém" .
Myslím že by takhle jako i od té přezdívky "systém" mohl fungovat ten robot.
Dík moc za pomoc.
Joker
Profil
drvaca
naposled co sjem psa Yuhovi , to už je přes rok, koukám že tady je nová diskuze
No tak "nová"... třeba já jsem tu registrovaný od roku 2006 a někteří jiní jsou tu i daleko déle.

jak koukám tak tady diskuse sice je, ale na příspěvky tady odpovídá málokdo
To mi teda nepřipadá, ba právě naopak.

K dotazu:
-Dal by se takový robot udělat?
Ano

-Dal by se udělat tak, aby fungoval ZADARMO (nemusel při něm bejt třeba puštěnej můj PC 24 hodin denně)
Tak *nějaký* počítač na to bude muset být puštěný 24 hodin denně. Ale nemusí to být zrovna Váš PC.

-Nedal by se někde najít script, do kterého by se to nějak doplnilo a fungoval by sám?
Možná. Google?
bohyn
Profil
Chtěl bych tam udělat taky toho robota, ale je to trochu složitější
Jestli nemas pristup ke zdrojovemu kodu toho chatu tak to skutecne "trochu slozitejsi" bude.

Možná. Google?
... mozna se naucit nejaky programovaci jazyk (nektere C, Java, ...) ... nebo je tu sekce zakazky. Vzhledem k tomu ze by to byl program/script na miru tak plati, ze zadarmo ani kure nehrabe.
drvaca
Profil *
drvaca
jak koukám tak tady diskuse sice je, ale na příspěvky tady odpovídá málokdo
To mi teda nepřipadá, ba právě naopak.
Děkuji za rychlou odpověď
-Dal by se udělat tak, aby fungoval ZADARMO (nemusel při něm bejt třeba puštěnej můj PC 24 hodin denně)
Tak *nějaký* počítač na to bude muset být puštěný 24 hodin denně. Ale nemusí to být zrovna Váš PC.
Jaký, ale? Mohl by sjte mi to vysvětlit na e-mailu? drvaca@volny.cz - byl bych Vám moc vděčný

-Nedal by se někde najít script, do kterého by se to nějak doplnilo a fungoval by sám?
Možná. Google?
Google jsem prohledával bezúspěšně celý minulý týden :-(

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0