Autor Zpráva
Meldo
Profil
Mohol by mi niekto vysvetlit co vlastne robí "return" ? Viem ze vracia hodnotu ale neviem si predstavit co to je, alebo lepsie naco to je.
fimmos
Profil
máš nějakou funkci, např

function soucet($a, $b)
{
$c = $a + $b;
return $c;
}

to return vrací hodnotu toho $c,čili kdyby tam nebylo return a zavolal by jsi tuto funkci, nic by ti nevrátila.
halogan
Profil
Kdyz misto vystupu (echo, print, ...) returnujes hodnotu, muzes ji tim priradit, takze napises:
$soucet = soucet(2, 56);

a promenna soucet je 58
Meldo
Profil
Hmm. Snad to niekedy pochopím.
Yuhů
Profil
já jsem to taky dlouho nechápal. Ono se to totiž dá vždycky napsat i jinak (přes globální proměnné). Trvalo mi dost dlouho, než jsem pochopil, že return je jenom pro urychlení zápisu. Dnes navíc chápu, že dělá zápis taky logičtější, ale to na první pohled rozhodně není vidět.
Meldo
Profil
:-> diky Yuhu, potesil si ma. Uz som si myslel ze som uplny tupec.
Meldo
Profil
takze

function nieco() {
global $janko;
$janko="jano";
}

je to iste ako?:

function nieco2() {
$janko="jano";
return $janko;
}
halogan
Profil
Ne. Ta druha funkce nic nepriradi, ta prvni ano, ale do predem nastavene promenne.
thingwath
Profil
To rozhodně ne.

Ten první příklad je šílenost, spíš hra s ohněm. Předpokládá, že máme někde nějakou proměnnou $janko, které v té funkci přiřadíme hodnotu "jano". Dělat to takto není moc dobrý nápad.

Ten druhý příklad to dělá lépe, jinak, ale trochu zbytečně složitě (stačilo by pouze rovnou return "jano"). Rozdíl je v tom, jak tyto dvě funkce použijeme.

Pokud uděláme

$janko = "herman";
nieco ();

a

$janko = "herman";
$janko = nieco ();

stane se to samé, totiž v proměnné $janko bude řetězec "jano".

Pokud ale uděláme

$janko = "herman";
nieco2 ();

bude obsahem $janko stále "herman", fungovat to bude teprve s

$janko = "herman";
$janko = nieco2 ();

Bohužel se mi to asi stejně nepovedlo vysvětilt. Chtělo by to něco vědět i o oborech platnosti a tak. PHP je podle mého špatný jazyk na učení programování.
thingwath
Profil
Tohle by mohlo leccos objasnit a naučit a Python je vynikající jazyk.

http://www.skil.cz/python/
Meldo
Profil
takze

function nieco() {
global $janko;
$janko="jano";
}

je to iste ako?:

function nieco2() {
$janko="jano";
return $janko;
}
halogan
Profil
thingwath: Python jsem se ucil pred PHP a docela mi pomohl, trochu by nekoho mohla odradit prazvlastni odsazovaci syntaxe, ale alespon to zprehlednuje prasacky kod.

Ucil jsem se z tohoto: http://www.honors.montana.edu/~jjc/easytut/easytut/easytut.html
thingwath
Profil
Meldo

Probůh, není! Kolikrát to chceš říct?
Meldo
Profil
Hmm. To je divne. Tento "Zasláno: 17.7.2005 00:23:42" prispevok neviem ako sa sem dostal :-o
thingwath
Profil
Chm, musíš dávat pozor na tlačítka zpět a reload, dělají hlavně v diskusích neplechu :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0