Autor Zpráva
Cahoun
Profil *
Ahoj,

ať hledám v diskusi i jinde jak hledám, řešení jsem nenašel, věděl by prosím někdo jak zkontrolovat proměnnou $nick na výskyt seznamu zakázaných znaků jako např. ú s diakritikou a potažmo i řetězců, například Admin? Děkuji za odpověď.
yFang
Profil
Cahoun
Regulárním výrazem. PHP funkce ereg nebo eregi.
Majkl578
Profil
nejlepe preg_
Cahoun
Profil *
Děkuji,

ale regulární výrazy bez měsíce študování nemám šanci dát dohromady, je to děěěsně složité. :) Byl by problém napsat výraz jen na ošetření jestli v textu není ž a ý ? To by mi stačilo a už bych si to nějak upravil..

Děkuji
SwimX
Profil
 $promenaKamSeToUlozi = str_replace(
  array("ě","š","č","ř","ž","ý","á","í","é","ů","ú"," ","-",":",",","!","?","{","}","(",")","[","]","'","*","&","^","%","$",  "#","@","+",";","`","~","÷","<",">","/","\\","\"","=","%20"),
  array("e","s","c","r","z","y","a","i","e","u","u","_","_",  "_","_","_","_","_","_","_","_","_","_","_","_","_","_","_","_","_","_  ","_","_","_","_","_","_","_","_","_","_","_","_"),
  $promenaKdeToMenis);
SwimX
Profil
půjčil jsem si to zde:
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=9&topic=75705#27

jinak by se hodilo asi eště str_ireplace
Cahoun
Profil *
No jo, tohle bych neviděl jako problém, já nechci nahrazovat nežádoucí znaky, to je mi u registrace na nic, potřebuji jen vrátit kontrolní fcí TRUE nebo FALSE jestli to obsahuje zakázané znaky, či je to v pořádku. To je myslím úplně něco jiného.

Přesto děkuji za snahu!
SwimX
Profil
Cahoun
Aha
if (ereg("^(.*)[ěščřžýáíé](.*)$", $_POST['poslText'])) echo "diakritika";
Cahoun
Profil *
Mnohokrát děkuji, to je přesně to co jsem potřeboval!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0