Autor Zpráva
disler
Profil
Cus,

Jedná se o rezervaci ubytování pro hotel.

mam tabulku 'terminy', v ní je datum_od_1, datum_do_2 až datum_do_20 a dále cena_1, cena_2 až cena_20
Pro každý datum je přiřazena cena a datumy uložené v UNIXu.

Potřebuji spočítat cenu pro jakýkoli datum, aby vyhovovala podmínkám kde datum_od a datum_do jsou relevantní, tj. objednaný datum se může vyskytovat ve více sloupcích najednou.

Já potřebuji vypsat cenu pro odpovídající datum a vynásobit jí počtem dnů, které jsou mezi datum_od a datum_do

Př.
datum_od_1 = 1.1.2009
datum_do_1 = 31.1.2009
datum_od_2 = 1.2.2009
datum_od_2 = 28.2.2009
cena_1 = 500,-
cena_2 = 600,-

Objednávka: 5.1.2009 - 10.2.2009
Tendle příklad mi má vyhodit cenu 19.000,- (26x500 + 10x600)



Díky moc za odpovedi.
Joker
Profil
disler
mam tabulku 'terminy', v ní je datum_od_1, datum_do_2 až datum_do_20 a dále cena_1, cena_2 až cena_20
Ježišmarjá.

Nerad to říkám, ale tenhle návrh bude asi úplně špatně.

datum_od_1, datum_do_2 až datum_do_20 a dále cena_1, cena_2 až cena_20
V tom příkladu to jde po měsících. Proč jich je právě 20? Očekáváte konec světa, nebo je nějaký důvod, proč počet těch období musí být právě 20 a ne jiné číslo?

Proč vlastně evidujete datum_od a datum_do?
Je možné, aby v platnosti cen byly "díry"? Tedy aby první cena byla platná od 1.1. do 16.1. druhá od 20.1. do 20.2. a další od 1.3. do 1.4.?
(teoreticky si podobné zadání umím představit- kdyby bylo dané, že v těch "dírách" platí nějaká implicitní hodnota či výpočet, ale v tomhle případě se mi to zdá hodně nepravděpodobné)
ninja
Profil
disler: vzhledem k tomu ze mam zkusenost se podobnym projektem, rovnou rikam ze tudy cesta rozhodne nevede. Spatny navrh databaze. Ceny je potreba ukladat do separatni tabulky po pokojonocich, protoze tak se v praxi urcuji ceny.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0