Autor Zpráva
lexlutor
Profil *
$Conn = mysql_connect($server, $uzivatel, $heslo) or
	die($errorMsg[1]."<br>ErrorNo. ".mysql_errno()."<br>MySQL said: ".mysql_error());
mysql_select_db($databaza, $Conn) or
	die($errorMsg[2]."<br>ErrorNo. ".mysql_errno()."<br>MySQL said: ".mysql_error());
   mysql_query("SET NAMES 'cp1250';"); //nebo 'latin2' nebo 'utf8'
if ($_GET['ID']==0){
	$SQLText="INSERT INTO menu (Nazov,Popis,ZarovnanieP,FarbaPO,FarbaPI,ClickP,VelkostP,HrubkaP,TypP,FarbaB0,FarbaBI,Image,Url,Target) VALUES ('$Nazov','$Popis','ZarovnanieP','$FarbaPO','$FarbaPI','$ClickP','$VelkostP','$HrubkaP','$TypP','$FarbaBO','$FarbaBI','$Image','$Url','$Target')";
    	mysql_query($SQLText,$Conn);         }
else { $result = mysql_query("SHOW COLUMNS FROM menu ");
 $arrExclude = array('Field');
 $result = mysql_query("SHOW COLUMNS FROM menu") or die("mysql error");
 $numColumns = mysql_num_rows($result);
$x = 0;
while ($x < $numColumns)
{
    $colname = mysql_fetch_row($result);
    if(!in_array($colname, $arrExclude)) {
        $col[$colname[0]] = $colname[0];
    }
    $x++;
}


$col2= array_diff($col,$arrExclude); //removes arrExclude from the created array $col
foreach ($col2 as $h)
{
$retezec.=$h."='$".$h."',";
}
$retezec = substr ($retezec, 0, -1);

// $feri= "UPDATE menu SET $retezec WHERE ID='$ID'";
 //echo "$feri";
mysql_query (sprintf("UPDATE menu SET %s WHERE ID='$ID'", $retezec));
}


Mám takyto php script. Uloha vykonať update do databaze. To sa nestane .. prosím Vás kde je chyba..
Dakujem
hary28
Profil *
co ti to vypisuje za chybu více se rozepiš
lexlutor
Profil *
nevypisuje mi to nič proste len neprebehne UPDATE
tiso
Profil
lexlutor - neviem odkiaľ berieš id, ale malo to byť asi takto:
sprintf("UPDATE menu SET %s WHERE ID=%i", $retezec, $ID)
bohyn
Profil
lexlutor
Problem bych hledal v promene $ID. Vyse pouzivas $_GET['ID'], ale $ID nikde nanastavujes. Take vytvareni promene $retezec se mi zda tak trochu podezrele. Co se ti vypse kdyz odkomentujes to echo?
lexlutor
Profil *
ked dám echo $reteze tak mi vypise
ID='$ID',Nazov='$Nazov',Popis='$Popis',ZarovnanieP='$ZarovnanieP',FarbaPO='$FarbaPO',FarbaPI='$FarbaPI',VelkostP='$VelkostP',HrubkaP='$HrubkaP',TypP='$TypP',ClickP='$ClickP',FarbaBO='$FarbaBO',FarbaBI='$FarbaBI',Url='$Url',Target='$Target'
presne ako ocakavam....
lexlutor
Profil *
A mimochodom ked nahradim tu premenu ID nejakou konstatou tak update neprebehne..,,,
lexlutor
Profil *
No pani budem to musiet rozobrat trochu viac. Cielom toho scriptu je abz som ked do formulara vlozim nejake dalsie policko prepisovat celz php script ... proste na ulahcenie.. spravim ze vo formulare vpisem novy prvok a potom iba ho zapisem do databazy. Tento update mal sluzit len na otestovanie ci to bude fungovat ked to cele Utdate menu SET ID='$ID',Nazov='$Nazov',Popis='$Popis',ZarovnanieP='$ZarovnanieP',FarbaPO='$FarbaPO',FarbaPI='$FarbaPI',VelkostP='$VelkostP',HrubkaP='$HrubkaP',TypP='$TypP',ClickP='$ClickP',FarbaBO='$FarbaBO',FarbaBI='$FarbaBI',Url='$Url',Target='$Target'.... vytvori za mna PHP a mebudem nuteni si to stale prepisovat. ale evidentne ma s tzm php nejakz problem....
Ale stale mi to nejde do hlavz kde moye byt chuba. Ya pomoc diky

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0