« 1 2 »
Autor Zpráva
nightrider
Lidi, tak tohle je na mne moc velký oříšek :-( najde se tu někdo kdo ví proc mi to hlásí chybu?

Podle mne to bude tady,ale nevim kde :-(

$dotaz = 'SELECT * FROM umelci, obrazy WHERE umelci.id_umelce = obrazy.id_umelce AND obrazy.id_obrazu IN (';
	foreach ($_SESSION['kosik'] as $klíč => $hodnota) {
	$dotaz .= $klíč. ',';
}

Hlásí mi to chybu na: while ($řádek = mysql_fetch_array($vysledek, MYSQL_ASSOC)) {

Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource 

Děkuji předem všem za rady.
nightfish
viz Databázové FAQ
nightrider
Děkuju za link, ale moc moudrej stoho nejsem :-(
nightrider
Jsem si nechal vypsat chybu a: Došlo k chybě v dotazu:
Unknown column '$obr_id' in 'where clause'
Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in
nightfish
je více než pravděpodobné, že ve vytvořeném dotazu je syntaktická chyba
jelikož jsi sem vložil jen část výsledného kódu, tak konkrétnější radu nečekej

EDIT: Unknown column '$obr_id' in 'where clause'
zřejmě používáš $obr_id ve významu označení proměnné PHP, avšak v řetězci uzavřeném do apostrofů - v takovém případě se nenahradí názvy proměnných jejich hodnotou, na to je potřeba je uzavřít do uvozovek
nightrider
Myslis nejak takhle?

$dotaz = 'SELECT * FROM umelci, obrazy WHERE "umelci.id_umelce = obrazy.id_umelce AND obrazy.id_obrazu" IN (';
$dotaz .= $klíč. ',';
}
nightfish
nightrider
ne, takhle ne... ale bavíme se o kódu, který obsahuje zmínku o proměnné $obr_id - v tebou uvedené ukázce ji nevidím
nightrider
$dotaz = 'SELECT * FROM umelci, obrazy WHERE umelci.id_umelce = obrazy.id_umelce AND obrazy.id_obrazu IN (';
$dotaz .= $klíč. ',';
}
nightrider
Nemuze to byt tim ze je foreach prazdny? foreach ($_POST['mnozstvi'] as $klíč => $hodnota) {
Alphard
před mysql_query() dejte echo $dotaz; ať ho celý vidíme v konečné podobě
a editujte si příspěvek s kódem, obalte ho [ pre ] [ /pre ] (bez mezer), ať se obarví syntaxe
nightrider
Došlo k chybě v dotazu: Unknown column '$obr_id' in 'where clause'
Alphard
nightrider
do pre jsem myslel editovat kód v příspěvku [#8]

a vypsat ten dotaz, chyba už je výše

$dotaz .= $klíč. ','; 
} 

$dotaz = substr ($dotaz, 0, -1). ') ORDER BY umelci.prijmeni ASC'; 
echo $dotaz;
$vysledek = mysql_query($dotaz) or print("Došlo k chybě v dotazu: ".$q."<br>".mysql_error());
nightfish
nightrider
$vysledek = mysql_query($dotaz) or print("Došlo k chybě v dotazu: ".$q."<br>".mysql_error());
kde se bere proměnná $q, proč se nevypisuje $dotaz?

if (($hodnota = 0) AND (is_numeric ($hodnota))) {
nastavíš proměnnou $hodnota na 0 a pak testuješ, jestli je is_numeric - tato podmínka je vždy splněna
nightrider
SELECT * FROM umelci, obrazy WHERE umelci.id_umelce = obrazy.id_umelce AND obrazy.id_obrazu IN ($obr_id) ORDER BY umelci.prijmeni ASC
nightfish
nightrider
pokud máš dotaz z příspěvku #14 celý v kódu uzavřen do apostrofů, tak je nahraď uvozovkami
nightrider
To jsem udelal a porad stejny :-(
nightrider
Kdyz udelam treba tohle:
$dotaz = "substr ($dotaz, 0, -1). ') ORDER BY umelci.prijmeni ASC'";

Tak to vypise:
Došlo k chybě v dotazu: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'substr (SELECT * FROM umelci, obrazy WHERE umelci.id_umelce = ob
Alphard
přepokládám, že do $_SESSION['kosik'] při ukládání vkládáte řetězec '$obr_id', bohužel jste mě nepochopil a smazal ten script, dokud ho znovu nepostnete, tak to nemůžu opravit

chtěl jsem jen, aby byl obarvený, jako třeba [#12]
nightrider
do_kosiku.php
<?php
// Zkontrolovat zda už košík jeden z vybraných obrazů neosahuje.
$_SESSION['kosik'][$_GET[$_GET['obr_id']]]  = isset ($_SESSION['kosik'][$_GET[$_GET['obr_id']]]) ? ($_SESSION['kosik'][$_GET[$_GET['obr_id']]] + 1) : 1;

// Zobrazit zprávu.
	echo '<center><div class="valid" align="center">'.$pridan.'</div></center>';

include_once ('css/default/pata.php');

} else {
header ("Location: ]http://".$_SERVER['HTTP_HOST']. dirname($_SERVER['PHP_SELF']). "/index.php");
exit();
}
?>
Alphard
je mi líto, ale v tomto kódu vůbec nevidím obr_id, možná byl do session vložen na jiné stránce
nightrider
byl vlozen na strance: do_kosiku.php
Alphard
byl vlozen na strance: do_kosiku.php
to sem nemůžete rovnou dát kód? jsme tady jako na chatu :-)
nightrider
Promin, tak ja ti prepisu ten horejsi
Alphard
upravte 17. řádek na tohle
$_SESSION['kosik'][$obr_id] = $mnozstvi;

moment, to není všechno
nightrider
pockam a vazne se omlouvam :-( ja myslel že to vkladani neni podstatny :-( uz nemyslim
Alphard
jestli dobře chápu, co to má dělat, nahraďte tohle
if (isset ($_SESSION['kosik']['$obr_id'])) {
    $mnozstvi = $_SESSION['kosik']['$obr_id'] + 1;
} else {
    $mnozstvi = 1;
}

// Přidat do proměné relace.
$_SESSION['kosik']['$obr_id'] = $mnozstvi;

tímto

$_SESSION['kosik'][$_GET['obr_id']]  = isset ($_SESSION['kosik'][$_GET['obr_id']]) ? ($_SESSION['kosik'][$_GET['obr_id']] + 1) : 1;

// 14:08 změna, přehlédl jsem jednu proměnnou
nightrider
To se mu porad nechce libit :-(

Došlo k chybě v dotazu: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ') ORDER BY umelci.prijmeni ASC' at line 1
nightrider
jsem to nahoru vypsal stou tvou upravou :-)
Alphard
jsem to nahoru vypsal stou tvou upravou :-)
trochu zmatky v kopírování, asi minutu jsem tam měl kravinu, zkuste tam nakopírovat současnou verzi prosím
nightrider
<?php
$_SESSION['kosik'][$_GET[$_GET['obr_id']]]  = isset ($_SESSION['kosik'][$_GET[$_GET['obr_id']]]) ? ($_SESSION['kosik'][$_GET[$_GET['obr_id']]] + 1) : 1;

// Zobrazit zprávu.
	echo '<center><div class="valid" align="center">'.$pridan.'</div></center>';

include_once ('css/default/pata.php');

} else {
header ("Location: ]http://".$_SERVER['HTTP_HOST']. dirname($_SERVER['PHP_SELF']). "/index.php");
exit();
}
?>
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.