Autor Zpráva
reSSet
Profil
Dobrý deň. Mám problém so zoradením .. ide o to, že chcem vypísať 5 najlepších prispievateľov. Problém je, že keď som to chcel zotriediť podľa vyťahovania zo SQL teda ORDER BY.. tak to bere prvé číslo a tým, pádom je 2 väčšie ako 1000000000000 .. takže to je nepoužiteľné.. vedel by mi niekto poradiť ako to zotriediť od najväčšieho počtu pridania po najmenší?
Majkl578
Profil
to neni pravda. nebere se podle prvniho cisla, ale podle hodnoty, tudiz 10000>9999. pokud mate 2 vetsi nez 1000000000000 tak mate nekde chybu.
reSSet
Profil
aha .. a ako to teda spraviť? lebo spočítavam dáta cez
$user = mysql_fetch_array(mysql_query("SELECT count(*) AS pocet FROM tabulka WHERE id='ID'"));

echo $user['pocet'];

a to mi vypíše počet pridaných mp3ek toho usera a ako to zotriediť cez order by ? .. teda vlastne ešte k tomu keĎ to ID nepoznám.. lebo ja vlastne potrebujem zistiť kto pridal najviac mp3ek
DJ Miky
Profil
Pokud je ID nebo jméno uživatele ve sloupci pridal, je možné to vybrat třeba takhle:
SELECT pridal, count(*) pocet FROM tabulka GROUP by pridal ORDER BY pocet DESC LIMIT 1
A to vybere jméno/ID a počet přidaných MP3.
reSSet
Profil
no dobre ďakujem to by fungovalo. .ale ešte je tu jedna vec.. zotriedenie podľa stiahnutíí..
tabuľka je:
mp3_id -> zápis IDčiek
pocet -> počet stiahnutí

a keď dám

SELECT * FROM tabulka ORDER BY pocet DESC LIMIT 20

a potom while cyklom to vypíšem tak mi vypíše tie ktoré boli stiahnuté 9x skôr ako tie, ktoré boli stiahnuté napr 89krát.. lebo 8 je menšie ako 9..

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0