Autor Zpráva
nightrider
Dobrý den, pokusil jsem se o radu joe, ale vypisuje mi nesmysli :-(
0.73 | kde dělám chybu?

<?php
$produkty = MySQL_Query("SELECT * FROM seznam");
$qury = MySQL_Query("SELECT seznam.*, kategorie.*, subkategorie.* FROM seznam LEFT JOIN kategorie ON seznam.kategorie = kategorie.id_kategorie LEFT JOIN subkategorie ON seznam.subkategorie = subkategorie.id");
$zaznam = MySQL_Fetch_Row($qury) or print("<center><div class=\"error\"><b>Došlo k chybě v dotazu:</b> ".$q. "" .mysql_error())."</div></center>";

echo "$zaznam[0]."-".$zaznam[1]."-".$zaznam[2]"; ?>

TABULKA seznam
id, kategorie, subkategorie, nazev_produktu
1, 17, 1, Test,

TABULKA kategorie
id_kategorie, nazev
1, 1

TABULKA subkategorie
id. nazev

TABULKA produkt
id_produktu, id_kategorie, nazev_produktu, cena, parametry, popis, nazev_souboru
Joker
nightrider
echo "$zaznam[0]."-".$zaznam[1]."-".$zaznam[2]"; ?>

Zvýrazněné uvozovky tam nepatří.
radas
Profil *
taková otazka na tu tabulku seznam co když se produkt Test přejmenu je na test1 ? nebylo by lepší misto nazvu produktu ukladat id produktu?
nightrider
to ju :-) ja si stim prave vubec nevim rady :-(
ninja
nightrider: proc mas na subkatogorie zvlastni tabulku, kdyz se jedna o stejne data jako kategorie?
nightrider
co na to odepsat? Improvizace. nikdo mne nevede, tak hodně improvizuju :-(

Nevim jak to mam prave udelat, tak aby to makalo,ale jestli je tam tabulka subkategorie navic, tak ji vymazu :-)
nightrider
Když jsem odstranil uvozovky, tak se mi zobrazilo: 1-17-
radas
Profil *
udele jsi ten dotaz v třeba v phpmyadmin a uvidiš proč ti to piše..a nemyslim si že je nutné dělat uplny vypis stači jen brat data co potřebuješ (naražím na seznam.*, kategorie.*, subkategorie.* )
nightrider
jj, kdyz jsem to scisnul, tak vysledek zustal stejny:

<?php
$produkty = MySQL_Query("SELECT * FROM seznam");
$qury = MySQL_Query("SELECT kategorie.nazev,subkategorie.nazev FROM seznam LEFT JOIN kategorie ON seznam.kategorie = kategorie.id_kategorie LEFT JOIN subkategorie ON seznam.subkategorie = subkategorie.id");
$zaznam = MySQL_Fetch_Row($qury) or print("<center><div class=\"error\"><b>Došlo k chybě v dotazu:</b> ".$q. "" .mysql_error())."</div></center>";

echo $zaznam[0]."-".$zaznam[1]."-".$zaznam[2]; ?>
nightrider
já potrebuju, ale vyždímat název atd :-( má to být menu :-)

kategorie1
subkategorie1
subkategorie2
subkategorie3

kategorie2
subkategorie1
subkategorie2
subkategorie3
nightrider
ja se vzdávam :-( nemá někdo hotové řešení na kategorie a subkategorie?
radas
Profil *
no fajn teď jsi to sčisnul a co kdyby jsi to udělal takto

$qury = MySQL_Query("SELECT kategorie.nazev,subkategorie.nazev FROM seznam LEFT JOIN kategorie ON seznam.kategorie = kategorie.id_kategorie LEFT JOIN subkategorie ON seznam.subkategorie = subkategorie.id");
nightrider
vypsal mi kategorii,ale subkategorii porad ne,ale uz ta kategorie je pokrok :-) dekuju moc
nightrider
Snad pomůže tohle:

INSERT INTO `seznam` VALUES (1, '17', '', 'Test');
INSERT INTO `seznam` VALUES (2, '19', NULL, 'Test 2');
INSERT INTO `seznam` VALUES (5, NULL, '3', '1');

INSERT INTO `subkategorie` VALUES (3, 'subkategorie');
radas
Profil *
to asi bude spiš blbě navrženou tabulkou vem si to že když budeš mit v katerogii video položky sukategorii tv a budeš mit 2500 produktu a pak budeš mit zase kategorii video a subkategorii tv-lcd zase 25000 jaky v tom bude boredel?
nightrider
Ja na ty tabulce netrvám,ale nevím jak to mam udělat lip :-( je mi jasny proste vymazat tabulku,ale co potom?
nightrider
Díky za rady. Udělám si to tedy sám.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.