Autor Zpráva
gardener
Zdravím
Napsal jsem si fci pro odstraňování diakritiky z řetězců.
Nyní stojím ale před problémem, že fce má jeden vstupní parametr.

A já přejímám z formu pomocí post hodnoty a co text input, to nova promenna
Tzn:
$zeme_puvodu = $_POST['puvod'];
$zaloha_mesic = $_POST['zaloha_mesic'];
$zaloha_rok = $_POST['zaloha_rok'];

a nyní potřebuji tyto hodnoty umístiti pod jednu proměnnou abych je mohl poslat do fce, co by ale pro mě bylo nejlepší?
a)Spojit pomocí operátoru "."
b)Nebo dát do pole, to do proměnné a na ni aplikovat fci
c)Něco jiného?09

Ještě je zde možnost nastavit si pole na začátku $set array()
a pote prejimat data z formu pomoci
$set = $_POST['puvod'];

to ale bohuzel zde nemohu vyuzit jelikoz mi pak nasatvaji problemy s jinou casti kodu skriptu.

Diky za jakoukoliv radu
Timy
gardener
Pole.
AM
Profil *
$pole = array(dediak($_POST['neco']), dediak($_POST['neco2'])...);

nechápu, jak ti může to, že si vytvoříš pole, dělat problém v jiné části skriptu.
bohyn
gardener
A co takhle tu funkci zavolat na kazdou promenou zvlast? Tohle mi pripada dost pochybne. Pole prevest na jednotlive promene, ty bud spojit do jednoho retezce nebo zpatky do pole a pak to zase prevadet na jednotlive promene?
reduxcz
Profil *
co hodnota to zavolani fce...

$zeme_puvodu=odstran_diak($zeme_puvodu);
$dalsi=odstran_diak($dalsi);
Atd...

K cemu ti to bude dobre kdyz to vsechno zpracujes najednou? (pak bysme se bavili o procedure, ne funkci, objasni si pojmy). Pak akorat budes met problem s vypisem a jen si pridelas starosti.
Měsíček
Nebylo by lepší využít neomezených argumentů funkce?
AM
Profil *
reduxcz
ne tak zostra, v PHP se jako funkce označuje i to, čemu říkáš procedura. V některých jazycích se to rozlišuje (dobrým příkladem je Pascal, který to rozlišoval poměrně striktně), v PHP je de fakto jen rozdíl v tom, jestli je na konci funkce return nebo ne. Dokonce i funkci, která neskončí return hodnota (buď prostým return nebo prostě koncem bloku), lze použít ve výrazu, ikdyž to nemá valný smysl protože výsledek budou náhodná data z paměti. Tady se o tom třeba docela diskutovalo http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=37454&forum=9&page=-1
ReduxCZ
AM
Slovo funkce a procedura je trosku rozdil. To ze v php se to deklaruje pomoci stejneho klicoveho slova nic neznamena, i tak se to rozlisuje na procedury a funkce. Psat jaky je mezi tim urcite nemusim jelikoz to vis, ale i presto ze php timto "nestastnym" zjednodusenim zmatlo mnoho lidi tak porad se "podprogramy" rozlisuji na funkce a procedury, precti si nejakou poradnou literaturu, doctes se o tom vsude.
charlie22
Profil *
..ja jen aso off topic - je mozny, aby funkce vracela na returnu vice hodnot nebo vraci pouze vzdy jednu??
AM
Profil *
charlie22
proc si nezalozis vlastni tema? vraci vzdy 1, ovsem muzes budto vracet array nebo predavat parametry referenci (v definici funkce das pred parametr &, takze treba function inkrementuj(&$x) )
charlie22
Profil *
...nejak jsem si podvedome rikal, ze ten titulek tohoto vlakna jaksi vystihuje, co me zajima, tak jsem to dal semhle no. Diky za odpoved.
AM
Profil *
titulek je podobny, ale resi se tu neco zhola jineho... zkratka pro priste udelej si svoje ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: