Autor Zpráva
Pan X
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, jaký spůsem se u emailů řeší zda byly přečteny nebo ne. Hleda jsem http://www.php.net ,ale nic jsem nenašel.

Mohl by mi někedo pomoci jak u IMAPU zjistit zda je e-mail přečten?

Předem díky
Joker
Pan X
Jako jestli si ho přečetl adresát? Adresátův poštovní klient pošle zpátky nějakou notifikaci.
Pan X
Pokud je nepřeštený bude tučné pokud ano bude normál. Ano ten komu přišel jsetli ho četl.
Pan X
Jak bych to ale mohl kontrolovat?
AM
Profil *
to nehledej na PHP.net ani v diskusi o PHP, to není otázka PHP, to je otázka e-mailových standardů. Pokud ti jde o mail zaslaný přes mail();, budeš tam muset přidat nějakou hlavičku, na jakou adresu se má zaslat potvrzení o přečtení, a následně pomocí PHP tento mail vyzvednout. Jakou hlavičku ti ale neporadím a v diskusi o PHP asi vážně málokdo.
Pan X
Mě jde o to že vypisuji obsah nějaké emailové schránky veškeré emaily umístěné přeba na seznam.cz, A já bych potřeboval aby byly tučné co nejsou přečtené.

Nejde o odeslání, ale o zobrazení
Joker
Pan X
Tak se prostě ve chvíli, kdy ho uživatel otevře anebo si ho stáhne nastaví příznak "přečtený".
Pan X
hm to je hezké, ale jak mám kontrolovat jestli si ho otevře třeba na seznamu,
AM
Profil *
Pokud chceš zjistit, jestli řekněme na seznam.cz máš v mailu nepřečtenou zprávu, nezjistíš to, protože jednak to nejde (seznam si to řeší interně, pop3 protokol nic takového nemá specifikováno), jednak se vyzvednutím mailu přes pop3 označí na serveru jako přečtený). Pokud děláš něco jako mail klienta, pomůže ti pop3 příkaz UIDL, který vrací unikátní id emailu, abys zjistil, které zprávy jsi již ze serveru stáhl nebo ne.
Pan X
AM
To ale probkém nevyřeší. Budu mít např. 3 email a jejixh uid je 1,2,3 pak smažu druhej a bude tam 1.2. a když napíšu úplně jiný bude tam 1,2,3 takže když tam někdo něco smaže tak tak bude docházet k chybám)
Mike8748
Pan X
imap_headerinfo() v manualu si cet?
jakubroz
Pan X
ale to viš, že to jde.
neni to nic těžkýho, akorád u pop3 to nejde.

imap_headerinfo() - UNSEEN
AM
Profil *
sorry, nevšiml jsem si, že to řešíš přes IMAP.
Ale k tomu UIDL - vrací UNIKÁTNÍ ID, které zůstává neměnné, není to to čísílko, které to hází normálně :) ale tj jedno, jestli se tu řeší IMAP, tak je to asi stejně nepodstatné.
Joker
Pan X
Budu mít např. 3 email a jejixh uid je 1,2,3 pak smažu druhej a bude tam 1.2. a když napíšu úplně jiný bude tam 1,2,3 takže když tam někdo něco smaže tak tak bude docházet k chybám
No to nebude. UID je UNIKÁTNÍ ID, ne že ho bude mít chvíli jeden mail, chvíli nějaký jiný :-)

jak mám kontrolovat jestli si ho otevře třeba na seznamu
Blbě. Pokud vím, Seznam IMAP neumí.
Jinak co jsem viděl, v takovémhle případě webový mail zobrazí tu zprávu normálně jako nepřečtenou.
jakubroz
achjo.
Ty pomocí imap fcí normálně změníš stav tý zprávy na přečtenou. a pak je všude jako přečtená. Všichni se tady baví o seznam mailu, ale já myslim, že se tady řeší spíš jak na to v PHP ;-)

takže pokud si prostuduješ imap() fce, tak budeš vědět. Já psal E-mail klient, mam to za sebou, a vickrat bych nechtěl.

Je to strašně práce a vede k ničemu. Musel bys na tom dělat celej život, aby to chodilo bez chyby :-D

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: