Autor Zpráva
Tomasekkk
Profil *
Zdravím Vás,

rád bych se zeptal na následující, mám web zaměřený na erotiku. Při první návštěvě webu se zobrazí javascript informace s pravidly prohlížení webu apod. Zjistil jsem, že některé roboty díky tomuto web nezaindexuji dále. Chtěl bych v PHP nějakým způsobem ověřovat, zda-li je to robot či uživatel, pokud by to byl tedy robot, upozornění s pravidly by se nezobrazovalo. Dokážete mi prosím poradit? Jedná se hlavně o seznam bota a googlebota. Tom
Joker
Profil
Tomasekkk
Podle user_agent. Nicméně třeba Google myslím nemá moc rád, když někdo jeho robotovi podstrkává jiný obsah než lidským návštěvníkům.

Mimochodem, co lidští návštěvníci bez Javascriptu?
Tomasekkk
Profil *
Joker

Pokud nemají návštěvníci javascript, načte se jim web bez pravidel. Ale všiml jsme si,že seznam třeba díky asi tomuto javascriptu neudělá screenshot :-( právě proto to chci takto řešit.
AM
Profil *
Jsi si jistý, že je to tím javascriptem? zkus jej nejdřív odstranit a uvidíš, jestli to tím opravdu je - tipoval bych spíš, že problém bude někde jinde (např. stránka není validní podle DTD)
Tomasekkk
Profil *
AM

To jsem bohužel zkoušel a nahled se zobrazil. Proto mě to přivedlo na tuto diskuzi, abych se zeptal jak to řešit. Podle mého názoru to může dělat problém, protože když se s pravidly nesouhlasí, hodí to na about:blank, což by tak i odpovídalo.
TFSi
Profil
Tomasekkk
Jak psal Joker; podle user_agent. Zjisti si, jak se jednotliví boti identifikují a potom porovnávej nějak takhle:
if(!isRobot()) { // není robot
 // vypiš JS s pravidly
}
AM
Profil *
časté pravidlo pro roboty je také, že mají v doménovém názvu crawl, crawler, bot... (popř. google tam bude mít google, seznam zase seznam :) ) zjistíš přes tuším gethostbyaddr($_SERVER['REMOTE_ADDR']);

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0