Autor Zpráva
jeromme
Profil
Jsem zacatecnik v PHP, chtel bych se ho naucit, tak jsem si koupil knihu "Programujeme PHP profesionalne". Ale jake bylo moje prekvapeni, kdyz mi vetsina skriptu, ktere oni popisuji proste nefunguji. Proto bych prosil zde pisici profesionaly, aby mi vysvetlili treba tenhle skript:

<html>
<form>
Zadejte prosím vaše jméno:<br>
<input type=text name="uzivatel"><br><br>
<input type=submit value="Odeslat data">
</form>

<br><br>
Napsali jste:

<?php
echo ($uzivatel);
?>
</html>

Na konic pod fromularem mam toto:

Notice: Undefined variable: uzivatel in C:\Inetpub\wwwroot\uzivatel.php on line 12

Diky predem, j.
flying gentleman
Profil
nemas nahodou easyphp????
ja nevim, ale ten form nema ani method ani action, nedivil bych se, kdyb to bylo tim
23k
Profil
nedefinovana promenna
jeromme
Profil
tak ten script je popsan v te knize ... ja ho nevytvoril, ja ho jen opsal ... to, ze neni definovana promenna jsem pochopil ... me jde o to, jakou knihu si tedy ma clovek koupit, kdyz se v nich vyskytuji nefunkcni scripty ... a nebo to nechapu ja ... j.

jo, a PHP jsem normalne stahnul z php.net ... a naimplantoval do IIS a ted to tesuji pres localhost ... "PHP Version 4.3.11"
Hugo
Profil
jeromme

Aby to fungovalo, tak staci zmenit tento radek

echo ($uzivatel);

na

if (IsSet($uzivatel)) echo ($uzivatel);

Ale ta kniha asi opravdu nebude nic moc, lepsi by bylo pouzit tento zapis

<html>
<form method="post" action="skript.php">
Zadejte prosím vaše jméno:<br>
<input type=text name="uzivatel"><br><br>
<input type=submit value="Odeslat data">
</form>

</body>
</html>

skript.php

<html>
...

<body>
Napsali jste:

<?php
if (IsSet($_POST['uzivatel'])) echo ($_POST['uzivatel']);
?>
</html>
jeromme
Profil
diky vsem za ochotu ... ja to nasel v jine knize, kde je podobny script pro zacatecniky, ktery uvadi, ze chyba je ve verzi PHP, kde od verze 4.2 je v php.ini nastaveno implicitne v "register_globals = Off" a je u starsich scriptu nutno zacit pouzivat $_POST nebo $_GET a nebo zmenit vyse na On ... j.
T3RMiX
Profil
"nebo zmenit vyse na On"
což vřele nedoporučuji a radši se nauč používat $_POST a $_GET, ušetříš si spoustu práce
Webmaster
Profil *
Nesouvisející příspěvek byl odstraněn moderátorem.
DoubleThink
Profil *
ušetříš si spoustu práce

ne práce ale starostí.
Leo
Profil
I prace, nejen starosti, Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0