Autor Zpráva
pavlinka
Profil *
Ahoj chtela bych se zeptat jak na ostrem servru docilit toho abych mohla uploudovat soubory vetsi nez 2Mb. Kdyz uplouduji mensi tak mi to jde vse bez problemu ale pri vetsim se mi nic nenahraje.
Dekuji
Joker
Z jakého důvodu se nic nenahraje? Nějaké chybové hlášení?
grimword
do souboru .htaccess napiš třeba php_value upload_max_filesize 100M
AM
Profil *
Do souboru .htaccess v adresáři, kde máš upload skript, dej tento řádek (velikost uprav dle gusta):
php_value upload_max_filesize 16M
Bohužel nemusí to fungovat, na některých serverech nastavení změnit nemůžeš.
Další pokus bude PHP funkce
ini_set('upload_max_filezise', '16M')

Ale tuhle funkci budou mít zakázanou ještě spíš.
Pak je jediné řešení zkusit poprosit poskytovatele, aby ti upload limit zvýšil, většinou vyjdou vstříc, 2MB je spíše historické nastavení, bohužel stále výchozí a někteří poskytovatelé jej nezmění.
pavlinka
Profil *
Ale ja zadny soubor .htaccess v adresari nenam. Ten si mam nejak vytvorit?
Script mam takovyto:
$uploaddir = '../download/'; // Relative path under webroot
              $uploadfile = $uploaddir . basename($_FILES['file']['name']);
              /*získání jména souboru*/
              $name = $_FILES['file']['name'];
AM
Profil *
ano, vytvoř si ho.
pavlinka
Profil *
Koukala jsem kde ho mam na pocitaci u sebe tak je v adresari c:\dev\www\db\libraries a bylo v nem pouze toto bez toho posledniho radku co jsem tam pridala:

# This folder does not require access over HTTP
# (the following directive denies access by default)
Order allow,deny
php_value upload_max_filesize 16M

Ted mi tedy staci tento soubor nahrat do adresare na servr kde mam svoje scripty?
pavlinka
Profil *
Aha tak kdyz ho tam takhle nahraju tak se na stranky nemohu vubec dostat: HTTP 403(zakazano)
AM
Profil *
to order allow, deny a ty komentáře můžeš s klidem smazat. budeš mít .htaccess s tím, co jsem napsal, naprosto přesně v adresáři, ve kterém běží uploadovací skript.
tcladin
AM
Ahoj, zkusil sem do dir: ../upload/ dát .htaccess:

.htaccess
php_value upload_max_filesize 1M

ale skriptem ./upload/upload.php klidně nahraju 1,3MB soubor jakto?
AM
Profil *
Tipuju, že v nastavení apache (httpd.conf) máš zakázaný potřebný allowoverride pro danou (či nadřazenou) složku. Nastavování Apache ale nemám moc v lásce, takže ti z hlavy neřeknu, AllowOverride co tam musí být (AllowOverride All to spraví každopádně) :) pokud to není tvůj server, ale máš to u providera, musí ti to povolit on.
pavlinka
Profil *
Tak jeste jednou se zeptam zda jesm to udelala dobre v souboru .htaccess ted mam jenom php_value upload_max_filesize 20M tento soubor jsem si ulozila do korenove adresare stranek.
Ale zatim mi stejne ty soubory nahravat nejdou. Mam soubor ulozen spravne a nebo by mel byt v adresari kam soubory nahravam?
A nebo jeste nejake jine nastaveni?
Moc dekuji za rady..
AM_
Jo, máš to dobře. Možná se na tebe vztahuje stejný problém, jako jsem odepsal tcladinovi.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: