Autor Zpráva
apollon
Profil
jestli mátě někdo operu nebo chrome, máte na první straně ručně nastavené oblíbené weby (opera), nebo to nastaveno od prohlížeče podle nejnavštěvovanějších stránek (chrome). Je tam náhled webové stránky jako obrázek, ikonka a titulek stránky.

Chtěl bych si udělat něco podobného, ale nastavit si jiná vyhodnocovací pravidla a přidat kategorie.

Vyhodnocování a kategorie vytvořím celkem v pohodě, ale vůbec netuším jak na náhled webové stránky, který bych uložil do obrázku.

Googlil jsem a našel jsem online náhledy (např. thumbizy.com ), ale je to pomalé a někde je reklama a nemůžu si tam dát 20 webů najednou nebo je tam špatně nastavené formátování (divné stíny...). A někde jsem našel, že php si neumí zobrazit stránku. No a že by to šlo pomocí prohlížeče, bohužel tam nebyl návod. Tedy ne pro mě:
php to ani umet nemusi.....gecku muzes pres exec rict "nacti a vykresli
tuhle stranku a uloz ji do souboru.", pak budes jenom nacitat ten
soubor. Akorat je potreba na serveru xserver.

Jestli to jde touto cestou prosím o lidštější jazyk.
AM
Profil *
Znamenalo by to, že musíš mít na serveru práva pro spouštění programů, takže pokud to není tvůj vlastní server, ale veřejný webhosting, tak to tam na 99% není povoleno (a pokud je, uteč otamtud, správci nemají ani kapku pojmu o zabezpečení). Princip je takový, že z PHP zavoláš externí aplikaci (vykreslovací jádro mozilly, gecko), aby náhled udělala. Bohužel nemám ponětí, jak se to dělá.
apollon
Profil
můžu si tu pouštět co chci (mám nainstalovaný na počítači doma xampp - php5 a mysql5). Je to taková mini aplikace pro mě.

Pochopil jsem, že to tak nějak funguje, ale neví někdo konkrétněji jak na to?
grimword
Profil
jednou jsem se o to zajímal, ale ztroskotalo to na tom, že mi správce mého hostingu odmítnul naistalovat potřebné věci k .NET - vůbec tomu nerozumím, ale podle návodu to vypadalo jednoduše, zkus google
apollon
Profil
jo to jsem zkoušel

<?php
$browser = new COM("InternetExplorer.Application");
$handle = $browser->HWND;
$browser->Visible = true;
$browser->Navigate("http://www.webmaster-forums.net");
/* Still working? */
while ($browser->Busy) {
    com_message_pump(4000);
}
$im = imagegrabwindow($handle, 0);
$browser->Quit();
imagepng($im, "webmaster-forums.png");
imagedestroy($im);
?>


ale zatím nemám .NET, který je potřeba k puštění COM funkcí.
Ještě to zkusím, až budu mít .NET
Nevíte někdo jak na to jinak?
ninja
Profil
apollon: Zkousel jste treba SnapCasa? Bez reklam, relativne velke nahledy, vygenerovani do 5 minut.

Vytvaret vlastni screencaptcher pro "mini aplikace pro mě" je opravdu marneni casem.
apollon
Profil
ninja: no pokud to je těch pár řádků nahoře, tak to s .NET zkusím. Nelituju času, který jsem mini aplikacím věnoval. Zas tak dlouho se programování nevěnuju, takže netrpím syndromem jako někteří spolužáci ze školy, kteří když nemusí tak neprogramují, protože musíme dělat funkční programy, které jsou nepoužitelné... :-)

Jinak zkouším programovat kde co od návštěvní knihy, eshop po galerie obrázků, manažerskou hru a různý algoritmy pro třídění, řazení...
ninja
Profil
apollon: pokud si chces hrat a ucit se, tak se do toho pust. Cekal bych pak ale pokusy s nejakym free jadrem prohlizece.

Tvuj dotaz mi prisel jako ze hledas funkcni reseni pro svoji potrebu.
apollon
Profil
není to co jsem přesně hledal, ale mohlo by to fungovat.
jak-generovat-nahledy-stranek-na-serveru

a

školní práce (tam není část programu, zeptám se autora)
Matess
Profil *
apollon
školní práce (tam není část programu, zeptám se autora)
Dej potom vědět jak to dopadlo a jestli ti poslal ten zbytek programu.
Díky

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0