Autor Zpráva
Cup
Profil
Dobrý den ... mám pár webů a bojuji s problémem zálohy databáze ... myslím že uplně vše mám v UTF-8 kódování a stranáce funguje bez porblémů ... ale problém je v tom že když si chci udělat zálohu databáze, tak si nechám vypsat obsah všech tabulek v phpmyadminu ... to je v pohodě ... ale české znaky ěščřžýáíéúů... se mi nezobrazí normálně ... ale v nějakém divném kódvání ... takže bych zálohu nemohl ani použít ...

v phpmyadmin mám nastaveno

Porovnávání pro toto připojení k MySQL: utf8_unicode_ci

a na sloupích mám nastaveno: utf8_czech_ci

myslím že vše mám jak chci ... ale při výberu z databáze ... V zĂĄpase s BobrĹŻvkou jsme mÄ›li vĂ­ce ze hry a d... nevim no .

Za všechny rady děkuji
tiso
Profil
Cup - pravdepodobne tvoj web neukladal správne dáta do databáze, riešením je spraviť si php skript a urobiť si zálohu pomocou neho - vypísať si dáta do browsera vo formáte, ktorý budeš môcť potom importovať do databázy.
Cup
Profil
jo asi to chapu ... ze si vypisu vsechny data ve formatu jako kdybych to exportoval a pak ty nova data vlozim zpet do databaze ... doufam ze to bude fungovat ... nemate nekdo ten php script? nebo nevite jestli tutuo problematiku jiz nekdo resil a nepredvedl ho treba na svém blogu ... a jeste jedna otázka co mám udělat aby mě stejnuý problém nepotkal na dalších webech co budu tvořit? díky CUP
Kajman_
Profil *
Když se koukáte v phpmyadminu na data v tabulkách, tak vypadá diakritika taky zle? Nebo to je rozbité jen při tom exportu?
AM_
Profil
při každém spojení s databází musíš nejdřív poslat query "SET CHARACTER SET utf8", tím problémům předejdeš. Jakmile už máš data špatně uložená, je lepší spíš udělat skript, který je v databázi převede na správný formát. Takový skript jsem nikdy nedělal, takže neporadím, ale asi bych byl pro to:
1 - připojit se k databázi aniž bys nastavil kódování NEBO nastavit kódování na nějaké výchozí, nevím, které mysql používá, ve kterém se ti to všechno špatně uložilo - budeš muset zjistit
2 - přečíst data
3 - SET CHARACTER SET utf8
4 - zapsat zpět

mělo by to fungovat.
Cup
Profil
Kajman_
v tabulkách vypadá taky zle ... ale když data vypíši do stránky tak se zobrazují normálně

AM_
ok to bych dal díky. ale ještě jak tomu předejít?
AM_
Profil
tak, že od začátku provozu webu tam budeš mít všude první query při spojení SET CHARACTER SET utf8.
srigi
Profil
Cup
Toto je typicky problem PHPMyAdmin-a a UTF-8. Zistil som, ze nova verzia 3 to nerobi. Ja som mal zase opacny problem, nahadzoval som texty s diakritikou do UTF-8 tabuliek cez PMa a mal som to rozbite na strankach.

Dvojkova verzia PMa ma akosi posahane kodovanie, ak teda namiesto diakritiky vidis znaky ako A~ a pod. stuff, PMa v3 by to mala vyriesit (zda sa, ze PMa 2 zobrazuje UTF-8 znaky v ANSI kodovani, preto maju znaky z UTF-8 tab. viac bajtov s divnym zobrazenim - typicke ked sa na UTF-8 pozeras v jednoduchom textovom editore).
Kajman_
Profil *
Je možné převést sloupečky na binární charset a pak na charset, ve kterém jsou opravdu data.
http://php.vrana.cz/prevod-kodovani-mysql.php

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0