Autor Zpráva
yxcv
Profil *
Dobrý den,
prosím vás jak se dělá propojení scriptu z bankou?

Když mi někdo pošle peníze za zboží v shopu a chtěl bych automaticky zkontrolovat jestli dorazili či nikoliv.
Je to "tak nějak" dělané např. na Directo nebo forpsi. Když pošlu prachy, tak mi to automaticky vystaví fakturu.

Děkuji moc za odpovědi.
tanned88
Profil
no, v tomhle se moc nevyznám ale podle mně, pokud to opravdu existuje, by banka měla mít nějaké databázové výstupy ale to bude muset být dost ošetřené. Nemyslím si že pro běžného člověka přístupné. Já osobně bych si spíš rozebral kód stránky banky, a podle toho se snažit přihlásit na svůj účet, a pak zjistit jaký je stav, ale na druhou stranu, banka to bude mít jistě nějak ošetřené proti hackerům a podobným lumpům. Osobně si myslím že by to nebylo moc bezpečné pro nikoho.
ninja
Profil
yxcv: Primy kanal podporuji jen nektere banky (u nas snad jen ex eBanka). Simulovat prihlaseni do netbankingu mi prijde dost osemetne.

Dalsi moznost je nastavit si v bance zasilani emailu po kazde transakci a ten pak zpracovavat.
Mastodont
Profil
Já se v tom taky nevyznám, ale nechápu, proč se tazatel ptá tady a nezeptá se přímo v bance.
bohyn
Profil
Snad kazda banka umi udelat denni vypis a poslat ho elektronicky.
Pokud by ses chtel prihlasovat do bankingu tak to znamena ze musis sverit veskere pristupove udaje k uctu do rukou hostingu (uz to mi nepripada bezpecne) a vystavit je utokum hackeru.
Mike__
Profil *
yxcv
bance reknes ze chces emailem potvrzeni o kazde prichozi platbe na ucet (csob, komercka to delaji, rajfka urcite taky)
ty si potom akorat v zavislosti na schopnostech hostingu vytvoris skript kterej bude spousten bud pravidelne (rekneme co 15 minut) pomoci cronu, nebo pomoci maildropu pri prijeti emailu do schranky

skriptem se pomoci imap funkci pripojis na email, nactes zpravu, z ty si vytahnes castku, cislo uctu odesilatele a var.symbol
a to si zpracujes (ulozis k sobe do db, vystavis fakturu,...)

byt to tak vypada tak to neni nic slozityho
yxcv
Profil *
Mike__
Za kolik by jste byl ochotný mi to naprogramovat?
srigi
Profil
Dnes som rozpraval s chalanmi co maju svoj e-shop napojeny na IB. Banka vraj poskytuje URL na ktoru posles poskadany string s bankovym prikazom. String pred odoslanim treba digitalne podpisat. Banka nasledne posle spat tiez digitalne podpisanu odpoved.
Mike8748
Profil
srigi
nejak mi unika proc ja jakozto "majitel" eshopu a tedy prijemce penez za zbozi ktery odesilam, bych mel bance posilat bankovni prikazy. ja nic platit nebudu

ano, existuje moznost pouzit API bankovniho systemu pro zjistovani stavu plateb, ale je to zbytecne komplikovany pro tento ucel. parsovani doruceneho emailu staci bohate (navis pro pristup pres API musis mit stranky sifrovany SSL, takze zaplatit certifikat, podotykam vlastni(a zas tak levny to neni), a to ti ne kazdej webhosting dovoli nainstalovat u nich)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0