Autor Zpráva
Manny
Profil *
Zdravím, našel jsem si na netu script, kterým si vypisuji z db články a zobrazuji podle počtu jejich "hitů".
function taag() 
{
  $result = mysql_query("SELECT * FROM articles GROUP BY nazev ORDER BY hits DESC");
  while($row = mysql_fetch_array($result)) 
  {
    $arr[$row['nazev']] = $row['hits'];
  }
  ksort($arr);
  return $arr;
}

A mám problém s tím, že pak když si pomocí druhé funkce vypisuji odkazy, tak nevím jak vyplnit atribut href... protože ve výše zmíněné funkci pracuji (nebo byly vytaženy) 2 sloupce (nazev a hits) a nevím jak do toho cyklu přidat sloupec s upraveným SEO názvem (sloupec se jmenuje "seo") tak, abych s ním mohl nadále pracovat...

Doufám že je to aspoň trochu srozumitelné, nevěděl jsem jak to pořádně zformulovat. Děkuji za vaše rady:)
HGD
Profil
možná že by to šlo tak, že bys vracel 2-rozměrné pole
$arr[$row['nazev']][$row['seo']] = $rov['hits'];
tiso
Profil
HGD - dvojrozmerné pole áno, ale nie takto!
Manny
...
while($arr[] = mysql_fetch_assoc($result)) {}
...

Mal by si z DB vyberať iba stĺpce čo ťa zaujímajú a nie všetky (select *).
Manny
Profil *
function tag_info() 
{
  $result = mysql_query("SELECT * FROM articles GROUP BY nazev ORDER BY hits DESC");
  while($row = mysql_fetch_array($result)) 
  {
    $arr[$row['nazev']] = $row['hits'];
  }
  ksort($arr);
  return $arr;
}
function tag_cloud() 
{
  $min_size = 10;
  $max_size = 30;
      
  $tags = tag_info();
      
  $minimum_count = min(array_values($tags));
  $maximum_count = max(array_values($tags));
  $spread = $maximum_count - $minimum_count;
      
  if($spread == 0) 
  {
    $spread = 1;
  }
      
  $cloud_html = '';
  $cloud_tags = array();
      
  foreach ($tags as $tag => $count) 
  {
    $size = $min_size + ($count - $minimum_count) * ($max_size - $min_size) / $spread;
    $cloud_tags[] = '<a style="font-size: '. floor($size) . 'px' . '" class="tag_cloud" href="#">'. htmlspecialchars(stripslashes($tag)) . '</a>';
  }
  $cloud_html = join("\n", $cloud_tags) . "\n";
  
  return $cloud_html;
}


celý kód vypadá takto, ale pořád se mi nedaří udělat ten odkaz:(:(
Manny
Profil *
tiso
no ale teďka nevím co s tím vnitřkem cyklu.. co do něj... co $row? ta teďka zmizí?
tiso
Profil
Manny - ťažko povedať, zavisí od toho čo chceš spraviť... Čo presne má tá funkcia robiť?
Manny
Profil *
tiso
ta první funkce má vytýhnout data z tabulky, dát je do pole azamíchat ho (tag cloud). Druhá funkce na základě hits získané z první funkce vypíše data vytáhlá z DB různě velkými fonty - jako je to třeba zde: vltava.cz/ - vpravo NEJOBLÍBENĚJŠÍ.... a chc dát do href odkazu "tělo", abych se po kliknutí na odkaz dostal na požadovanou stránku

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0