Autor Zpráva
koroman
Profil
problem je v tom, ze firefox toto:
<select>
<option disabled='disabled'>dsadasd</option>
</select>
zobrazi spravne, ale IE(7)na to je.be.
readonly tiez nic neriesi.
poradi niekto ? dik.
SwimX
Profil
koroman
disabled='disabled'
by mělo být pouze DISABLED
stejně tak CHECKED, popř READONLY prostě to už neá rovnáse něco

aj tak omluva, disabled má ="disabled"
ale v IE opravdu nefunguje, řešení je JS například zde: http://elmicoxcodes.blogspot.com/2007/05/activating-option-disabled-in-ie.html
AM_
Profil
Přesněji, v XHTML se všechny bezhodnotové atributy zapisují jako nazev="nazev", protože atribut bez hodnoty není platný zápis v XML . Pokud je stránka klasické HTML, tak máš pravdu, tam patří disabled a další bez rovnítka.
SwimX
Profil
AM_
já věděl že to nák takle je :) Díky za ujasnění
Chamurappi
Profil
Reaguji na koromana:
Explorer skutečně atribut disabled na <option>u nepodporuje. K čemu ho potřebuješ?


Reaguji na AM_:
atribut bez hodnoty není platný zápis v XML
Technicky vzato není platný ani v HTML. V HTML je (dle představ dávných standardizátorů) v některých případech dovolena hodnota bez názvu atributu a bez rovnítka. A uvozovky kolem hodnot nejsou povinné, takže disabled — ač vypadá jako název — je ve skutečnosti hodnota.

Pokud je stránka klasické HTML, tak máš pravdu, tam patří disabled a další bez rovnítka.
Pokud je stránka dodávaná s MIME typem „text/html“, je správně „disabled“ i „disabled="disabled"“.
AM_
Profil
Chamurappi
disabled — ač vypadá jako název — je ve skutečnosti hodnota
aha, to jsem nevěděl :) všechno píšu v XHTML, takže jsem to nějak nestudoval.
Pokud je stránka klasické HTML
Myslel jsem DOCTYPE ... HTML a tedy ne DOCTYPE ... XHTML, nikoli mime typ.
koroman
Profil
Chamurappi:
potrebujem to kvoli tomu, ze potrebujem v combe zobrazit kategorie a v tom sekcie, ale moze vybrat iba sekciu uzivatel a kategoria by mala byt neaktivna. niekde som videl take weby, len to uz neviem najst a pozriet co tam je.
sláva
Profil *
Pokud jsem to pochopil spravne - neni jednodusi tu polozku option vubec nezobrazit? Nebo to ma byt dynamicke a na zaklade nejakeho vyberu se option povoluje?
AM_
Profil
Nepomohlo by ti <optgroup> ?
koroman
Profil
AM_:
toto som potreboval. THX
Chamurappi
Profil
Reaguji na AM_:
Podle W3C deklarace typu dokumentu syntaxi neurčuje, v DTD není napsáno, jak se zapisují atributy, obě varianty jsou dovolené nehledě na <!doctype>. Proto také obě spolehlivě fungují.


Reaguji na koromana:
Element <optgroup> má mimochodem také atribut disabled, který také v Exploreru nefunguje.
Duch
Profil *
Disabled se píše k select a ne k option.

<select name="" disabled="disabled">
<option></option>
<option></option>
<option></option>
</select>
habendorf
Profil
Duch:

Děkujeme, teď jsi to rozsekl :o))

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0