Autor Zpráva
Sylar
Profil
Zdravím,
mám dvě fce
  function upper_to_lower($arg) {
    $arg = str_replace (
    array ('A', 'Á', 'Ä', 'B', 'C', 'Č', 'D', 'Ď', 'E', 'É', 'Ě', 'F', 'G', 'H', 'I', 'Í', 'J', 'K', 'L', 'Ľ', 'Ĺ', 'M', 'N', 'Ň', 'O', 'Ó', 'Ö', 'Ő', 'Ô', 'P', 'Q', 'R', 'Ř', 'Ŕ', 'S', 'Š', 'T', 'Ť', 'U', 'Ú', 'Ů', 'Ü', 'Ű', 'V', 'W', 'X', 'Y', 'Ý', 'Z', 'Ž'),
    array ('a', 'á', 'ä', 'b', 'c', 'č', 'd', 'ď', 'e', 'é', 'ě', 'f', 'g', 'h', 'i', 'í', 'j', 'k', 'l', 'ľ', 'ĺ', 'm', 'n', 'ň', 'o', 'ó', 'ö', 'ő', 'ô', 'p', 'q', 'r', 'ř', 'ŕ', 's', 'š', 't', 'ť', 'u', 'ú', 'ů', 'ü', 'ű', 'v', 'w', 'x', 'y', 'ý', 'z', 'ž'),
    $arg );
    return $arg;
  }

a
  function lower_to_upper($arg) {
    $arg = str_replace(
    array ('a', 'á', 'ä', 'b', 'c', 'č', 'd', 'ď', 'e', 'é', 'ě', 'f', 'g', 'h', 'i', 'í', 'j', 'k', 'l', 'ľ', 'ĺ', 'm', 'n', 'ň', 'o', 'ó', 'ö', 'ő', 'ô', 'p', 'q', 'r', 'ř', 'ŕ', 's', 'š', 't', 'ť', 'u', 'ú', 'ů', 'ü', 'ű', 'v', 'w', 'x', 'y', 'ý', 'z', 'ž'),
    array ('A', 'Á', 'Ä', 'B', 'C', 'Č', 'D', 'Ď', 'E', 'É', 'Ě', 'F', 'G', 'H', 'I', 'Í', 'J', 'K', 'L', 'Ľ', 'Ĺ', 'M', 'N', 'Ň', 'O', 'Ó', 'Ö', 'Ő', 'Ô', 'P', 'Q', 'R', 'Ř', 'Ŕ', 'S', 'Š', 'T', 'Ť', 'U', 'Ú', 'Ů', 'Ü', 'Ű', 'V', 'W', 'X', 'Y', 'Ý', 'Z', 'Ž'),
    $arg );
    return $arg;
  }

které používám ve fci
  function first_upper_s($arg) {
    $arg = upper_to_lower($arg);
    $arg[0] = lower_to_upper($arg);
    return $arg;
  }

... jedná se o jednoduchou změnu zadaného stringu na takový, která má pouze první písmeno velké, at byl napsán jakkoliv, další písmena jsou malá ... u písmen bez diakritiky mi to funguje v pohodě ale písmena ěščřžýáíéůú zůstanou malá :( nevíte někdo co s tím?
Nox
Profil
/* převzato z komentářů v php.net
prokur.net - there is my email
29-Jun-2008 10:01
*/
if (!function_exists('mb_ucfirst') && function_exists('mb_substr')) {
    function mb_ucfirst($string) {
        $string = mb_strtoupper(mb_substr($string, 0, 1)) . mb_substr($string, 1);
        return $string;
    }
}

function first_upper_only($str){
  return mb_ucfirst(mb_strtolower($str));
}
Sylar
Profil
Nox
ta fce cos mi poslal mi udělá ze stringu "úslavská" string "úslavsk" ... to není přesně to co chci :-)
Sylar
Profil
Nox
ale už mám jinou ... :-) ta funguje

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0