Autor Zpráva
sifik
Profil
Ahoj,

ve foru http://www.akvaportal.cz/index.php?forum při zapisování, mazání atd....témat se mi vždycky objeví tato chyba:

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home1/lwkcz/public_html/akvaportal.cz/admin/db.php:21) in /home1/lwkcz/public_html/akvaportal.cz/forum/zapsat.php on line 257

vůbec nevím co s tím, php moc nerozumím.

Mohli byste mi objasnit tuto chybu a popřípadě poradit jak jí odstranit ? Předem děkuji za odpověď .

řádek 257:
header("location: ".$data[1]."/$bl");


kolem řádku 257:
									") or die ("Řádek ".__LINE__.", soubor ".__FILE__. " - ".mysql_error());
			}
			
			if($vloz and $pris){
				$bl="index.php?viewforum=".$id_forum."&OK";
			}
		}
	} // new

}

header("location: ".$data[1]."/$bl");
exit;

?>
SwimX
Profil
sifik
jde o hlavičky
cituji z odkázaných stránek: Co se týče PHP, musí být všechna volání funkce header provedena dříve, než se odešle jakýkoli výstup do prohlížeče. Poměrně častá chyba vznikne tehdy, když máme projekt uložený ve více souborech a ty spojujeme pomocí require nebo include. I jedna nevinná mezera na konci includovaného souboru totiž způsobí, že se volání funkce header nepovede - a chybu možná budeme dlouho hledat.

dá se to vyřešit asi takle: http://cz.php.net/ob_flush
sifik
Profil
ale je to nějaké divné, protože tato chyba se udělala až po čase a v tom kodu jsem vůbec nehrabal nemůže to být něčím jiným ?
sifik
Profil
nikdo jiný nevíte ?
tiso
Profil
sifik - problém je ten že sa začala vyskytovť chyba s mysql. Kým sa neprejavovala, tak sa nič nedialo. Skús vyriešiť tú.
karbon
Profil *
Výstup je možné bufferovat - více v manuálu.
sifik
Profil
karbon
díky za odkaz ale vůbec tomu nerozumím takže mi to k ničemu není :D
karbon
Profil *
sifik
Když se dá příkaz ob_start na začátek celého skriptu, tak si PHP bude výstup vypsaný pomocí echo a jiných příkazů pamatovat, takže funkce header nemusí být pouza na začátku, může být kdekoli. Má to sice vyšší paměťové nároky na server, ale to se vaší aplikace moc netýká.
sifik
Profil
aha...takže co mám udělat aby to šlo ?
had
Profil *
hm...zkuste ještě třeba soubor otevřít v PSPadu, na jeho začátku dát enter, uložit, řádek opět vymazat, uložit. při otevření souboru v poznámkovém bloku a následném uložení se na začátek souboru přidávají nějaké bity, které se nezobrazují a php je interpretuje jako výstup.
tuhle chybu znám, jeden čas mě dost dlouho trápila, než jsem na ni přišel...
sifik
Profil
ok vyzkouším to
sifik
Profil
takže vyzkoušel jsem to několikrát a pořád nic.....co s tím ?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0