Autor Zpráva
Ozzous
Profil
Ahoj,

do fotografií na našem webu jsme dříve ručně vkládali v Zoner Photo Studio logo stránek, které bylo poloprůhledné. Nyní se stejného snažím dosáhnout pro úsporu času v PHP. Funkce mi funguje, ale zatím bez průhlednosti.

1) vím, že pro průhlednost bych musel použít buď GIF s jednou průhlednou barvou, nebo PNG s více průhlednými barvami. Obojí pro mne nevhnodné vzhledem k výsledné kvalitě a vzhledu loga.

2) zoner vše zřejmě provádí úpravu pixel po pixelu, zřejmě sčítá pozadí a popředí obou obrázků a tím vytváří průhlednost i při kombinaci jpeg-jpeg. Lze tohoto dosáhnout i v PHP? Jakou funkcí?

Svět na tom nestojí, ale pokud by to šlo, budu rád za tipy a rady.
ninja
Profil
JPEG pruhlednost nema. Ale nevim co vam vadi na pouziti GIFu nebo PNG. Vysledny obrazke preci muze byt JPEG.
Nox
Profil
PNG také má mnohem lepší vizuální kvalitu než jpg
Možná něco děláš nedobře
AM_
Profil
konkrétně, PNG je bezztrátová komprese, takže má jednoznačně lepší kvalitu, než jiné ztrátové formáty (jpg, gif...)
alteaffe
Profil *
jestli chces polopruhledny jpg tak si v css nastav opacity
   filter: Alpha(opacity=50);
   -moz-opacity: .50;
   opacity: .50;

a nepotrebujes k tomu zadny php
Zool
Profil *
Ozzous
Je to pravda, výsledný obrázek může být třeba jpg, avšak pouze logo by mělo být ve formátu např gif, a za použití funkce imagecopymerge jde vše jako po másle
efrafa
Profil
png je sice fajn ale v IE6 jeho priehladnost nefunguje
AM_
Profil
efrafa
Když obrázky pomocí PHP sloučíš v jeden, už tam žádná průhlednost nebude a IE6 nebude mít co nepodporovat.
alteaffe
a) to funguje jen v IE a FireFoxu, např. opera průhlednost elementů neumí
b) tohle není to, co Ozzous chce, všimni si, že chce obrázky sloučit v jeden, ne je pozicováním plácnout na sebe.
Ozzous
Profil
To AM_: díky, přesně tak jsem to myslel. Rada od alteaffe (ale díky za ni), mi nepomůže.

To Nox: vím, že má PNG lepší kvalitu, ale ne v mém případě. U PNG si můžeš nastavit více barvám průhlednost, jenže ani to můj problém neřeší. Nechci nastavit některým vybraným barvám průhlednost, chci, aby byly "průhledné" všechny barvy v obrázku-logu.
Plaváček
Profil
Ozzous

U PNG, jestli se nepletu, můžeš nastavit průhlednost pomocí alpha kanálu - viz http://www.w3.org/Graphics/PNG/inline-alpha.html . To je asi přesně to, co potřebuješ, ne?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0