Autor Zpráva
dehtak
Zdravim chci pouzit a zacit s nejakym php frameworkem , jenze na webu jsem narazil na milion frameworku.
Jaky mate skusenosti , a jaky doporucujete . Porad se rozmejslim mezi Code Igniter , CakePHP, nette
Neco co ma taky ajax a neni zbytecne slozity a je k tomu dobrej manual a hlavne prehlednej
dehtak
to tu nikdo nepouziva framework ?
Aesir
dehtak:

Pro soukromé účely používám jako základ Zend Framework, výhodou je velmi dobrá dokumetnace, silná užívatelská základna a samozřejmě podpora od Zendu (jak vývojová, tak marketingová), takže vývoj jde docela rychle.
Experimentoval jsem i s Nette, ale ten má ještě pořádný kus cesty před sebou a dokumentace ještě taky není úplná.
Ostatní jmenované neznám.
Kajman_
Profil *
Tohle porovnání by mohlo při výběru pomoci
http://www.root.cz/clanky/velky-test-php-frameworku-2008/
Jan Tvrdík
dehtak
Za sebe ti můžu doporučit již zmiňovaný Nette Framework, který mimochodem z toho testu vychází velmi dobře.
Mastodont
dehtak
Já mám vlastní.
dehtak
dehtak

Já mám vlastní.
a jakej ? Jestli se muzu zeptat.
dehtak
dehtak
Za sebe ti můžu doporučit již zmiňovaný Nette Framework, který mimochodem z toho testu vychází velmi dobře.
No cetl jsem ze prej neni uplne hotovy a nema prej taky hotovou dokumentaci.
dehtak
Jinak by mne taky zajimaly taky jiny frameworky nez na bazi MVC (modul view control)
Mastodont
dehtak
No zatím se to jmenuje Můj framework :-)

A jinak jsem ti tím příspěvkem chtěl sdělit asi to. že každý už hotový framework se tě snaží nějak "ohnout" (třeba Code Igniter hodně používá DI, což mi silně nevyhovuje), kromě toho "learning curve" může trvat i delší dobu, takže je asi lepší, když si napíšeš nějaké vlastní rutiny přesně dle svého gusta.
joe
Nette, manuál k tomu není sice dokončený, ale z příkladů, které jsou přiložené se to dá celkem pochopit. Navíc funguje daleko rychleji, než třeba zbytečně obrovský Zend.
Honza T.
Profil *
IMO už má Nette v současné době dokumentaci na postačující úrovni. Jinak Nette nepoužívá MVC ale MVP.
dehtak
mne se na nette libi ze je to ceskej framework , takze se vrhnu asi na nej

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: