Autor Zpráva
joe
Ahoj,

poradí někdo jakým co nejlepším způsobem se dá udělat automatické přihlášení. Čeho přesně hash mám uložit do cookie? Automaticky vygenerovaný pro každého uživatele zvlášť?
Vím, že tu někde byl celkem dobrý návod, myslím že od srigiho, pokud se nepletu, ale nikde jsem to už nenašel.

Díky
ninja
Ano, hash pro kazdeho uzivatele zvlast. Jak jinak chcete poznat, kdo se prihlasuje?
joe
ninja
Jistě :-) Ale čeho přesně (na tom stejně moc nezáleží). Nebo takhle, jak to děláte vy? Představy o tom mám, ale zajímá mě i jak to tvoří ostatní.
AM_
já bych ukládal uživatelské jméno a nějaké "náhradní heslo" (náhodně vytvořený řetězec při trvalém přihlášení, který uložíš do cookie uživatele a zároveň do databáze třeba jako autologin_pwd), aby se ti uživatel v databázi snadno hledal a aby se v cookies neválelo jeho skutečné heslo. Pro větší bezpečnost bys mohl toto dočasné heslo při každém jeho použití znovu vytvořit.
srigi
joe

ten jednoduchy navod na prihlasenie je tu (btw ja ho vzdy googlujem pomocou retazca "kopec vetvi if else" ;)

trvale prihlasenie som diskutoval zase tu.

enjoy
joe
ninja & AM_ & srigi
Tak super, díky. Já už si s tim nějak poradim.

Díky srigi, teď už to najdu i pod automatickym přihlášením :-) protože pod takovou frází jsem nenašel zrovna moc dobrých postupů jak na to.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: