Autor Zpráva
krtek009
Profil *
Dobrý den.
Mám řetězec načtený z databáze:
$retezec="0001&0002&0003&0004&0005"

Jak ho mám rozsekat do promněnných tak aby:
$A="0001"
$B="0002"
atd. (to A, B ... může být i číslo).
Počet těch čísel nevím, je různý. Oddělovač je dejme tomu to &.

Děkuji za odpověď.
blaaablaaa
Profil
$pole = explode("&", $retezec);
echo $pole[0]; //0001
echo $pole[1]; //0002
echo $pole[2]; //0003

//resp.
//vypise vsechny
foreach ( $pole as $string ) {
   echo $string;
}
blaaablaaa
Profil
ale nejspis mas spatne navrzenou databazi ...
krtek009
Profil *
Díky, todle se mi bude hodit.

Jinak jsem začástečník, v php a mysql moc neumím, ale hned jsem si naložil pořádně.

Co se týká navržení databáze, no můžeš poradit. Jde o to, že si nazkusmo dělám něco jako internetové sázení na sport a nevím jak ověřovat tikety. Nejjednodušejc mě napadá do jedný buňky zapsat všechna čísla tipů (0001 je dejme tomu Arsenal 1, 0002 je dejme tomu Inter 0 atd.) a tydle ty čísla pak projet a zkontrolovat z jiné tabulky. Pokud bude vše OK, zapsat zisk, pokud ne tak odečíst...

No jinak mě nenapadá jak to udělat :-D. Ale určitě to pude, no jak píšu, jsem amatér :-)
Darkweaver
Profil
krtek009
atd. (to A, B ... může být i číslo).

Jen tak informativně, číslo to být nemůže :)
dRaGen
Profil
krtek009:
Vyvíjím též sázkový systém a pokud jenom nastíním strukturu, tak mam tabulku která obsahuje jednotlivé zápasy(obsahuje názvy týmu, kurzy atd...), poté mam tabulku uživatelů(obsahuje konto) a poslední tabulka je sazka (obsahuje id zápasu, id uživatele, částku kterou uživ. vsadil a na koho vsadil (1,2,12,1X apod.)).
Tohle by ti mělo stačit pro zkl. sázení bez systémů tiketů, pokud chceš tiketový sázení tak je to složitější pouze v tom že vytvoříš ještě jednu tabulku třeba tikety(bude obsahovat pouze vsazenou částku) a tabulku sazka upravíš tak že zrušíš částku a vložíš dva pomocný sloupce odehrano, splneno ... jež bude identifikovat jestli už je sázka splněná
keeehi
Profil
Darkweaver
krtek009
Číslo být v názvu proměné můžeš, nesmí však být na prvním místě.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0