Autor Zpráva
panvicka
Profil
Zdravím, prosím o pomoc řekněme, že mám třeba http://panvicka.cz/img/formular.php
dám odeslat, výsledky se ukáží, ale puntíky zmizí :)

jediné co jsem nasla bylo na linuxu tohle:
Nakolik se Vám možná chce jásat, má náš skript jednu dosti podstatnou vadu. Když se mají údaje opravovat, chybí tam předvyplněné ty původní. Za to Vás budou chtít uživatelé lynčovat, protože kdyby formulář obsahoval deset polí a chyba by byla jen v jednom, je jasné, že by museli vyplnit všech dest polí znova (brr). Jednoduchou úpravou skriptu ale dosáhneme toho, že když jej vyplňujeme již poněkolikáté, tak tam předchozí hodnoty zůstanou:

// začátek je stejný...
if ($BudemeZobrazovat):?>
<form method="post" action="26_complex.php">
E-mail: <input name="email" value="<?echo $_POST["email"]?>">
<input type="Submit" name="odesli">
</form>
<?endif;?>


ale to mi asi moc nepomůže, nebo ano? když něco napiši do value, nebudu moci porovnat jestli je odpověď správná kódem
if($question_ten !== "old_school")
echo '<span class="false">odpověď 10 je špatně</span><br/>';
else
echo '<span class="true">odpověď 10 je dobře</span><br/>';
}
AM_
Profil
Za prvé, hrubka:
<?php echo htmlspecialchars($_POST["email"]); ?>

a vůbec všechny <? si přepiš na <?php

Za druhé - proč by to nemělo jít? zkusilas to?
panvicka
Profil
mno to o té hrubce a "?" piš linuxsoftu, ja to nedělám - jenom jsem to zkopírovala, je to tam napsané!


Ano, v případě, když jsem chtěla opravit e-mail, tak mi to fungovalo....


v případě, který potřebuji já mi to nefunguje
ninja
Profil
<li>1. Tagy v xhtml píšeme:
<ul><input type="radio" name="question_one" value="small"<?php if ($_POST['question_one'] == 'small') echo (' selected="selected"'); ?>>malé</ul>
<ul><input type="radio" name="question_one" value="big"<?php if ($_POST['question_one'] == 'big') echo (' selected="selected"'); ?>>VELKÉ</ul>
<ul><input type="radio" name="question_one" value="none"<?php if ($_POST['question_one'] == 'none') echo (' selected="selected"'); ?>>žádné</ul>
</li>
SwimX
Profil
panvicka
chceš nechat checkboxy zaškrtlé? pak nějak takle:
<input type="checkbox" name="" value="" <?php echo (isset($_POST[name]) && !empty($_POST[name]))? "CHECKED" : ""; ?> >


edit: nebo jak napsal ninja
panvicka
Profil
děkuji, vypadá to rozumně, ale nechce se tomu fungovat
panvicka
Profil
á, děkuji SwimX, už to jede :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na ninju:
Atribut „selected“ se používá u <option>ů, vybrané <input>y mají vždy „checked“. Také se ti povedlo prohodit <li> a <ul>.
ninja
Profil
Chamurappi: pravda, mea culpa s tim checked. Prehozene ul a li bylo asi uz v odkazovanem zdroji, rozhodne jsme to rucne neprepisoval :).
Alphard
Profil
já bych na to vytvořil funkci, bylo by to kratší
<input type="radio" name="question_one" <?php value('small'); ?>>malé

navíc se hodnota value v případě změny přepíše jen na jednom místě

// dodatek
nebo úplně
<input type="radio" <?php par('question_one', 'small'); ?>>malé


ještě bychom mohli dát name jako nepovinný, uvedl by se jen jednou a do dalšího výskytu by se dosazoval sám, ale to by přestalo být jednoduché řešení :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0