Autor Zpráva
deserteagle
Profil
Ahoj, snažím se udělat jednoduchý chat, ale jedna věc mi nejde a vůbec nevím, jak na ní. Jedná se o to, že mám refresh nastaven v meta tagu v hlavičce a prozatím nastaven na 5 sekund a odkazuje se na tu samou stránku pomocí url=#. Když se ovšem stránka aktualizuje, tak si musím znovu kliknout do vstupního políčka formuláře, abych pokračoval v psaní zprávy. Nešlo by nějak udělat, aby se mi aktualizovala jen ta část s výpisem zpráv?
Odkaz je zde pro představu.

Předem děkuji za každý návrh.
imploder
Profil
deserteagle
No samozřejmě, stránka se celá znovu načítá. Vyřešit se to dá. Vím o těchle možnostech:
a) dát příspěvky do iframu a refreshovat jenom ten iframe
b) udělat refreshování bez reloadu ajaxem (tj. pomocí javascriptu) - pak by se ani nemusely načítat všechny příspěvky, stačil by poslední
Tomashek
Profil
co kdybys to hodil do iframu a aktualizoval jenom ten iframe?
edit : pozdě :(
AM_
Profil
document.getElementById('input').focus();
/edit: přičemž samozřejmě input pro zadávání zpráv musí mít id="input" nebo jiné shodné s označením ve výše napsaném skriptu.
deserteagle
Profil
imploder, Tomashek:
Zapomněl jsem uvést, že ten výpis z databáze je vložen pomocí REQUIRE, což je myslím obdoba IFRAME. Nevím však, jak aktualizovat jen ten výpis, protože když jsem to zkoušel, tak to nešlo a chovalo se to, jako teď. Taky jsem to vložil do hlavičky.

AM_:
Mohl bys mi prosím poradit, kam umístit ten JavaScript? JS jsem nikdy nedělal, takže ho ani pořádně neznám. Normálně jsem vložil do zdrojáku:

<script language="JavaScript">
document.getElementById('input').focus();
</script>
deserteagle
Profil
Hotovo. Nakonec jsem to zprovoznil přes ten iframe. Děkuji všem.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0