Autor Zpráva
Macro
Profil
dobry den,
mam problem ohladom porovania 2 retazcov. skusal som hladat ale co som nasiel nefungovalo mi, asi som tam stale niekde robil chybu. takze vas prosim o pomoc.

situacia sa ma takto:
vyberam retazce z databazi, a potom porovnavam s nejakym textom. ak text obsahuje retazec tak sa ma vykonat urcity kod, ak nie tak sa porovna dalsi retazec z db s textom... cast kodu vyzera asi takto (nemusi byt spravna, len ja som pracoval s takou strukturou, len som nevdel dotiahnut ten regularny vyraz s $row['retazec'] do spravnej podoby.

while($row = mysql_fetch_array($result)){
  if (preg_match($row['retazec'],$text){
  .....
 }
}
ninja
Profil
Nemate uzavreny if:
if (preg_match($row['retazec'],$text)) {

Jinak kod vypada v poradku. Zkontrolujte si v jednotlivych cyklech, jestli hledate odpovidajici pattern vuci skutecnemu textu (tedy jestli promene obsahuji to co chcete).

Kod, i kdyz vyhovi podminka a provede se tedy kod "...", bude pokracovat v dalsich cyklech. Pokud to nechcete a pri prvnim nalezeni odpovidajiciho vysledku chcete cyklus ukoncit, pridejte do ifu "break;"
tiso
Profil
Macro - ak chceš iba zistiť či sa v texte nachádza daný string, tak Ti stačí funkcia strpos miesto preg_match.
AM_
Profil
Pokud ten vyraz nemas ve formatu pro preg, tj <delimiter><vyraz><delimiter><modifikatory>, tj treba '/[a-z]*/u', tak ho na tento tvar musis prevest. Jinak ale, pokud to neni vzray ale prostz text, viz tisuv prispevek

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0