Autor Zpráva
Stepanka
Profil *
Ahoj,

mám e-shop, do kterého potřebuju zakomponovat placení přes PayPal.

Pročetla jsem o PayPalu různé články, a víceméně vím, jak by to mělo fungovat.. Přece jen bych se chtěla zeptat, jestli to někdo používáte a jestli bych nemohla vidět např. nějaký ukázkový skript, který to zprostředkovává. Nedokážu si totiž moc představit pracnost tohoto zakomponování.

Předem moc děkuju za každou radu.
Wroxman
Profil
Najdes to na paypalu v sekci merchant
Stepanka
Profil *
Wroxman
Díky za reakci. Na Paypalu jsem našla sekci "Merchant resources", jsou tam 3 odkazy, ale ani jeden mi nic zajímavého neřekl..


Zeptám se jinak: Když chci implementovat do jednoho eshopu placení přes PayPal, potřebuju k tomu znát https, ssl, či něco podobného? Nebo se to tam dá zakomponovat nějak jednoduše bez znalostí těchto bezpečnostních technologií? Děkuju.
radas
Profil *
V tomhle má Stepanka pravdu, možný by nějaký php guru mohl sednout a zkusit jen tak napsat více pochopitelný článek....
radas
Profil *
ale pro Stepanku jeden odkaz http://ivorius.com/weblog/podrobny-navod-na-paypal (nemam ověřene)
Stepanka
Profil *
radas
Děkuju moc, to je docela dobrý článek. Mohl by být méně stručnější - trochu mi uniklo umístění platby přes PayPal na vlastní web.

Pochopila jsem to tak, že zákazník, kterému web patří a pro kterého programuju, musí mít vlastní účet u toho PayPalu, je to pravda? A on se musí k tomu účtu přihlásit a nechat tam vygenerovat to tlačítko, které já pak umístím do možností plateb při objednávání zboží, je to tak správně?
radas
Profil *
Stepanka
opravdu neni zač...sam občas potřebuji poradit a vždy mi tu někdo napiše googli....ještě jsem našel něco o tom tlačitku ve svých poznamkach... ale je to v anj
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_pdn_donate_techview_outside
Stepanka
Profil *
radas
Děkuju, angličtina mi zas tak nevadí, i když radši čtu česky.


Jinak už nikdy nikdo neimplementoval PayPal do svého e-shopu? Byla bych moc ráda za informaci, jak jste to třeba testovali. Umístit tlačítko do stránek můžu.. předpokládám, že po kliknutí na něj budu přesměrovaná na stránky PayPalu. Ale co dál? Normální uživatel by si zadal jméno a heslo svého účtu, ale já žádný nemám a ani mít nechci... Jak to otestuju, jestli to správně funguje?

Copak tady neexistují žádní zkušení uživatelé, co už implementovali platbu PayPalem? :-(
reduxcz
Profil *
jestli se nemylim tak k plne podpore plateb na paypal potrebujes umet curl( a samozrejme hosting s touto podporou) pro komunikaci se serverem...

Zhruba pred rokem jsem takovyto skript navrhl a po nekolika problemech i dokoncil, problem je v tom ze muj hdd pred par mesici vypovedel sluzbu. Pokusim se to sehnat z webu pro ktery sem to kodoval jestli dostanu od majitele prava.
Stepanka
Profil *
reduxcz
Díky moc, to by bylo fajn..
ReduxCZ
Profil
bohuzel, nenasel sem ... zkus si stahnout treba nejaky modul do nejakeho free eshopu a nastuduj to :) tak sem to delal i ja..
Stepanka
Profil *
ReduxCZ
Free e-shop? To existuje? Proč by pak programátoři programovali eshopy, kdyby existovaly jako free?

Nemohl bys sem hodit příklad (odkaz) takového modulu?
radas
Profil *
Stepanka
nedalo mi to a taky jsem hledal, neni to paypal ale maji to napsane česky :)
http://www.globalpaymentsinc.com/europe/czech/products/secure-web.html

vypada to zajimavě
Stepanka
Profil *
radas
nj, ale zákazník chce implementovat paypal... Ale i tak díky.
Stepanka
Profil *
ReduxCZ
Mohl bys mi, prosím, napsat, jak dlouho Ti takové nasazení platby přes PayPal do eshopu trvalo? Předem děkuju.
Aesir
Profil
Stepanka:

Pokud má jít opravu o platby, tak potom budete potřebovat přečíst dokumentaci od PayPal, pokud jde o klasická "tlačítka", bude se hodit tahle příručka v pdf.

Implementace záleží na schopnostech programátora a požadavcích klienta, ale počítejte pár desítek hodin určitě + testování, které je možné v sandboxu od PayPal.
Stepanka
Profil *
Aesir
Děkuju za reakci.

Chtěla bych se ještě zeptat - jaký je rozdíl v těch dvou implementacích? Píšete, že "pokud jde opravdu o platby"... a "pokud je o tlačítka". To jsou nějaké dva způsoby, jak tuto technologii nasadit do eshopu?
Aesir
Profil
Stepanka:
Zmínka o tlačítkách byla v reakci na to, že zmíněné odkazy od uživatele radas se týkaly implementace talčítek, které slouží k jednorázovému převodu peněz se statickou částkou a ne platbě jako takové - můžete je vidět na různých blogách apod.
I přes tyto "tlačítka" by se daly s určitou dávkou představivosti realizovat platby na e-shopu, ale k proč, když je k tomu připravené API, no ne? :)
Více se o této možnosti dočtete v tom PDFku, mají snad i nějaký vlastní košík, či co.
reduxcz
Profil *
open source eshopy neexistuji? Co takhle oscommerce, zencart, opencart atd viz napr http://php.opensourcecms.com/scripts/show.php?catid=3&cat=eCommerce .
Pro plnou podporu paypalu (tzn i potvrzeni plateb a pro oboustranou komunikaci) budes potrebovat cURL jak sem jiz psal. Ja osobne sem tento skript psal a ladil dost dlouho, taky ta cena pak za to byla vysoka :-D.

Nastuduj si API paypalu, sd taky...

Jak rikam pohledej modul treba na oscommerce ktery pres curl komunikuje s paypalem, pak ho jen uprav a mas to...
Aesir
Profil
Pro plnou podporu paypalu (tzn i potvrzeni plateb a pro oboustranou komunikaci) budes potrebovat cURL jak sem jiz psal.
Je to jedna z možností, ale podle mého je lepší dát přednost SOAPu před NVP.
Stepanka
Profil *
Aesir
SOAP asi použít nemůžu, tuším, že se jedná o objektový přístup, a ten web, na který to mám nasadit, jede pod PHP4..
tomas_choral
Profil
Tak se přidávám k těm, co zápasí s Paypalem. Taky mám eShop (www.choral.cz) a rád bych v něm kasíroval přes Paypal. Dokumentace a rady Paypalu jsou sice fajn, ale mám handycap, že jakž takž umim HTML, z PHP opravdu jen základy a musim hledat někoho, kdo to umí. Ten člověk, co mi to kdysi dělal, to vlastně nedokončil a pak s tim seknul, takže hledám člověka, který by mi s tím za nějaký rozumný peníz pomohl.
reduxcz
Profil *
mozna bych do toho sel, jestli na serveru mas podporu cURL tak jdu urcite. Uz jsem to kdysi delal tak snad jsem to nezapomnel. Napis mi na mail reduxcz@gmail.com ...domluvime se na cene :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0