Autor Zpráva
kweedo
Profil
Ahoj lidi prosím o pomoc. Mám přes php vytvořen skript, který uploadovanou fotku přesune do složky s obrázky a vytvoří náhled ve složce thumbs. Po kliknutí na tlačítko "Nahrát soubor" se mě zobrazí zpráva
Warning: imagejpeg() [function.imagejpeg]: Unable to open 'fotogallery/nahledy' for writing: Permission denied in C:\xampp\htdocs\xampp\web\pavka\save_img.php on line 45

Je mi jasné žee to souvisí s právama ke složce, jenže když jsem práva změnil, tím že jsem zrušil zaškrtnutí "jen pro čtení", tak jsem při další kontrole tohoto nastavení zjistil, že je toto políčko zase zaškrtnuté.
Používám OS Windows Vista Home premium
Kdyby měl někdo s tímto problémem zkušenosti, nebo věděl jak na něj byl bych velice rád.
Díky za každou pomoc.
Majkl578
Profil
vistu a ani windows nemam, ale problem je v tom, ze nelze do te slozky zapisovat kvuli pravum
kweedo
Profil
To já vím ale mě nejdou ta práva změnit tady jsem našel jen to že práva musí být nastavena pro apache, protože to neprovádí uživatel ale server. Právě proto hledám radu jak nastavit práva pro server.
kweedo
Profil
Jestli se můžu zeptat jaký OS používáš?
Linux? To mě napadlo jako jediná varianta.
Více operačních systémů neznám.
Majkl578
Profil
kweedo
zkus nastavit rootu webu rekurzivne plna prava pro sebe a system, na windows se to jako dalsi uzivatel nespousti myslim.
jinak mam linux - Debian Testing
kweedo
Profil
na SYSTEM a na můj profil mám nastavené "úplné řizení" a stále to nefunguje
Majkl578
Profil
kweedo
a zkusit plne pro EVERYONE (byvalo na xp)?
kweedo
Profil
když dám vlastnosti složky tak tam mám označenou položku "jen pro čtení" ne zatržítkem ale políčko je vyplněné
kweedo
Profil
Já tu mám Authenticated Users, SYSTEM, Administrators, Users. Jelikož n tomto počítači dělám jen já, tak jsem pro vše nastavil plné řízení u složky "fotogallery"
kweedo
Profil
Jediné co nemám nastavené je u všeho "Zvláštní oprávnění" to nejde nikde nastavit.
Tak jsem našel to everyone a nastavil práva na maximum a stále to nejde.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0