Autor Zpráva
Lokutus7323
Profil *
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat. Dnes jsem dostal zakázku na jednu blíže nespecifikovanou PHP aplikaci a se zadavatelem jsem dohodnut jen na předání aplikace, nikoli na její instalaci. tzn instalační složka bude součástí mé dodávky ...nicméně nejsem si jist, v jakém php mám aplikaci programovat, zda-li php4 nebo php5.

Proto vás zde žádám o rady a na co si dát pozor při řešení této situace.

Děkuji
Werewolf
Profil
Samozřejmě v php5, vzhledem k php4 se neodebírala žádná funkce, jen se přidávaly -> Má víc využití.
Mastodont
Profil
PHP4 je mrtvý, lokute. Mrtvý.
Lokutus7323
Profil *
A ještě dotázek:) ...

práce s databázemi MySQL v PHP5 probíhá podobně jako v PHP4, že? např.: mysql_query();
Mastodont
Profil
Sice by to šlo, ale lepší je mysqli nebo PDO.
http://cz2.php.net/manual/en/mysqli.overview.php
dRaGen
Profil
Lokutus7323 - Ne podobně ale úplně stejně :)
Lokutus7323
Profil *
Takže pokud dobře chápu, tak pokud danou aplikaci naprogramuju ve stylu PHP 4 ,tak jí vlasník poté rozdejde prakticky na všech hostingových variantách.


-----------------------------

K těm databázím. Já už jsem si nějak na mySQL zvyknul..takže dokud mi jí nezrušej, tak za ní stojim za holkou jednou šikovnou:D
Mastodont
Profil
Já už jsem si nějak na mySQL zvyknul..takže dokud mi jí nezrušej
To mi připomíná jednoho známého, který mi ještě před Vánocemi posílal texty psané v T602 ... ale jo, dá se.
dRaGen
Profil
#Mastodont
To už mi přijde spíš jako extrém, málokdo píše všechny skripty znova když dělá podobnej web tak je prostě zkopíruje a přepsat vše na mysqi neni zrovna sranda :)
Mastodont
Profil
Pokud nepoužiješ objekt mysqli, ale ekvivalentní funkce, tak to moc těžké není. Jinak mysqli je tu s námi už skoro 4 roky ...
dRaGen
Profil
ale mysqli má právě výhodu v tom že pracuje jako objekt, takže pokud nemáš zbytek webu řešený jako objektově tak nemá smysl ani používat mysqli
Mike8748
Profil
dRaGen
pokud si myslis ze "vyhoda" mysqli oproti mysql (bavime se o php rozsirenich) je jenom v objektovem pristupu, tak se dost mylis

i proceduralni volani mysqli ma oproti mysql velke vyhody
Mastodont
Profil
dRaGen
Vážně? A co třeba prepared statements, ty jdou s mysqli_prepare a příbuznými funkcemi úplně v pohodě.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0