Autor Zpráva
Alastor_kopal
Profil *
Dejme tomu že někdo se zaregistruje a půjde do virtuálního obchodu kde si chce virtuálně něco koupit. Jak to mám udělat aby to bylo funkční ?

můžu to zapsat do databáze jako url obrázku a potom to jenom zobrazit ? Ale co když si bude chctít toho koupit více ?

jak mám tento obchod udělat ?
Joker
Profil
Alastor_kopal
Dejme tomu že někdo se zaregistruje a půjde do virtuálního obchodu kde si chce virtuálně něco koupit. Jak to mám udělat aby to bylo funkční ?
No do se musí naprogramovat :-)
Na takhle obecný dotaz těžko nějak konkrétněji poradit.

můžu to zapsat do databáze jako url obrázku a potom to jenom zobrazit ? Ale co když si bude chctít toho koupit více ?
Jakého obrázku?
Do databáze bych si uložil ID zboží, které si chce koupit. Když toho bude chtít koupit více, uloží se do košíku další řádky s dalšími ID.
jokerxyz
Profil *
Jeste k napovede vyse. Pokud ma byt kosik, tak je treba udrzovat i ID kosiku:-). Tedy tabulka napriklad kosik
ID_Radku;ID_Kosiku;ID_Zbozi

a pak mas zbozi

ID_Radku (tedy = ID_Zbozi v kosiku);Nazev;..DalsiDetaily..;Obrazek

A pak bys mel treba

select k.ID_Radku,k.ID_Zbozi,z.Obrazek from kosik k, zbozi z where ID_Kosiku = 424242 and k.ID_Zbozi = z.ID_Radku;

Melo by to tusim tak fungovat:-), pisu v rychlosti..
Alastor_Kopal
Profil *
aha takže vy to myslíte tak že v databázi budu mít uložené informace o těch věcech a potom v inventáři jen zobrazím id těch věcí které jsou koupeny ?
Joker
Profil
Alastor_Kopal
To bych nedělal. ID zboží toho zákazníkovi moc neřekne. Nicméně informace o zboží v databázi máte, ne, takže prostě podle ID se dohledají detaily.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0