Autor Zpráva
starburst
Profil
Zdravím vás,
chci se zeptat, cim je zpusobeno to, ze kdyz se pripojim do phpmyadmina tak v kolonce vyuziti mista mam řádek "data" a tam je dejme tomu 2500B, pak tam je radek "index" tam je dejme tomu 500B a jeste je tam "celkem" a to je 3000B ale velice casto se mi tam objevuje cervenej radek "navic" a moznost optimalizovat tabulku.
chci se zeptat cim je to zpusobene? jak docilit toho aby se to nestavalo?
nevim jak to lip popsat tak snad to chapete co myslim.

Starburst
Nox
Profil
Index je pomocná struktura nad tabulkou, umožňuje databázi se rychleji orientovat v tabulce
To navíc se objevuje, když smažeš nějaké záznamy...a nestávalo? no myslím že se to prostě stávat bude, ale tak prostě optimalizuješ, no
Watchick
Profil
je třeba také problém, když máte třeba index a PRIMARY na jednom sloupci zároveň
starburst
Profil
no spis mi jde o to, jestli to necemu nevadi.. treba aby to pak nedelalo nejaky chyby nebo neco... a spis sem myslel ze mam nekde nejakou chybu v zapise... stava se mi to kdyz testuju neco a hodne do tabulky vkladam a mazu tak se to tam pak objevi... sem myslel ze mam nekde nejakou chybu ktera to treba spatne generuje nebo neco...
Watchick
Profil
samotnym vkladanim, mazanim a upravovanim dat v tabulce tabulku nijak neupravis, ani neposkodis... s nejakymi zmenami kodovani, ci zmenami typu sloupcu by mohl byt problem, ale samotnym pridavanim a mazanim dat se nic nestane
Aesir
Profil
samotnym pridavanim a mazanim dat se nic nestane
Což není až tak moc pravda. V případě myisam enginu se toho může stát docela dost - napříklád pád systému uprostřed dotazu apod.

Neznám phpmyadmin úplně dopodrobna, ale údaj "navíc" odhaduji na problém způsobený fragmentací datových souborů.
Hodit se vám bude:
CHECK TABLE
OPTIMIZE TABLE
REPAIR TABLE

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0