Autor Zpráva
Miroslav Černý
Profil *
Dobré odpoledne,

rád bych si udělal jednoduchou webovou petici. U nás v ČR odpovídající služba není (http://www.petice.net vyžaduje od podepsaných složitou registraci, http://www.petice.nazory.cz nepůsobí důvěryhodně), využít zahraniční služby (např. v rámu) se mi nechce, bez češtiny nevypadají dobře.

Tak jsem se začal zajímat o php. Webzdarma.cz prý nemá s php problémy. Různých formulářů je ke stažení spousta, i když na žádný odpovídající (zejména spamu vzdorný) jsem zatím nenarazil.

Hlavní problém vidím v tom, že bohužel nevím, jak vytvořit stránku, kam by se údaje z formulářů ukládaly a na které by pak byl seznam podepsaných. Vím, že pro lidi, kteří tomu rozumí , je to hloupý problém. Ale prosím, poraďte mi.

Uvítám i rady týkající se přímo petice.

Nechci se stát odborníkem na php, chci jen vyřešit tento problém.

Díky za odpovědi.

Hezký víkend všem :-)
Watchick
Profil
Milá lamo,
myslím že toto se již tak trochu týká tématu zakázek, než rad, pokud budeš mít nějaký návrh, či nápad, a nebudeš si v něčem vědět rady, tak je tu mnoho ochotných návštěvníků, kteří ti rádi a ochotně pomohou... Ale s čistým slovním návrhem programu, ti mohu jen slovy odpovědět:
rozhodnout se zda-li přijímat podpisy do petic až po přihlášení (a registraci), nebo bez ní
Všechno má své výhody...
pokud se rozhodneš pro registraci, tak ti to přinese asi lehčí spravování hlasů pro petice, možnosti statistik a přehledů...
na druhou stranu uživatel si nejprve rozmyslí, zda-li se zaregistruje, takže je pro ně varianta bez registrace určitě jednodužší a přijatelnější, o to větší práce bohužel poté pro tebe... jak jsi psal o SPAMu, tak to opravdu hrozí ve větší míře opravdu při volném přispívání... toď názor phpčkaře (nazval bych se mírně pokročilým) =)

Watchick
drowmirg
Profil *
1000kc
Cargas
Profil
odpovim ti na otazku kam se maji data z formulare ukladat : ukladaji se do databaze MYSQL
Miroslav Černý
Profil *
Cargas: Ted uz vim, uz se ji snazim na webzdarma tvorit. Tyhle veci nejsou zas tak slozite, proc to nekde jednoduse nevysvetli? Clovek se tim musi prokousat metodou pokus-omyl. Navody jsou silene, realita relativne v pohode :-)
Hojte
Profil *
Ahoj,
napiš mi na hojte@centrum.cz a já Ti něco jednoduchého udělám.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0