Autor Zpráva
Manny
Profil *
Ahoj, v jedné tabulce mám články (clanky) a ve druhe rubriky (rubriky). V tabulce clanky mám sloupec, pomocí něhož poznám, ve které rubrice se daný článek nachází. Všechny informace si vypisuji do <table> na výstup, aby uživatel vše viděl a měl přehled (tzn. název článku, hits článku a také rubriku, ve které se článek nachází). Tohle mi funguje. A teď chci seřadit záznamy - podle názvu článku mi to jde v pohodě, podle hits taky, ale podle názvu rubriky ne. Vždy se mi to seřadí podle čísla rubriky, které mám pro identifikaci rubriky uložené v tabulce clanky. Čili dejme tomu:
id: 1, název: Počasí
id: 2, název: Akvaristika
id: 3, název: Sport

A dostanu tedy:
Počasí
Akvaristika
Sport

Ale já bych potřeboval na výstupu:
Akvaristika
Počasí
Sport

evěděli byste prosím, jak tohoto dosáhnout? Bude na potřeba asi spojení tabulek? Jsem moc vděčný za jakoukoli radu (a kdyby jste mi to přiblížili na malé ukázce, byl bych moc vděčný).
keeehi
Profil
SELECT * FROM rubriky ORDER BY nazev
Joker
Profil
No udělá se JOIN článků a rubrik podle rubriky, která k tomu článku patří, seřadí se to podle názvu rubriky a je to, ne? :-)

SELECT ... FROM clanky c JOIN rubriky r ON c.id_rubriky = r.id ORDER BY r.nazev
Manny
Profil *
Joker
vyhazuje mi to chybu ohledně špatných argumentů v sql dotazu...když se dívu na tu tvou ukázku - já mám jak v tabulce clanky, tak v tabulce rubriky je "id" (shodně)... je to problém nebo se s tím dá něco dělat?

Tohle jsem ještě nikdy nezkoušel, tak prosím omluvte možná easy-dotaz
Manny
Profil *
takže jsem pokročil.... již žádný error, ale vadí mi jedna věc - mám cca 30 článků ve 4 rubrikách.... a problém je ten, že se mi vypisují pouze 4 záznamy (aby byla vypsáná vždy ta rubrika jednou - seřazeny podle abecedy rubrik, co jsem chtěl)... ale já bych potřeboval 30 záznamů vypsaných (všechny)... Nyní můj SQL dotaz vypadá následovně:

mysql_query("SELECT * FROM clanky c JOIN rubriky r ON c.id = r.id ORDER BY r.nazev limit ".intval($stranka).",".intval($_SESSION['pocet'])."");


Děkuji za rady.
Manny
Profil *
perfekt... už to šlape, přiřazoval jsem špatnou hodnotu z tabulky clanky, proto se mi zobrazovaly pouze 4 záznamy

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0