Autor Zpráva
Jarko
Profil *
ahoj,
resim tady problem s $_SERVER["HTTP_REFERER"]

pokud otevru nejaky soubor a provedu potrebny ukon tak se potrebuji vratit na puvodni stranku a k tomu pouzivam $_SERVER["HTTP_REFERER"], jenze co kdyz to ma nekdo vypnuto? lze to udelat nejak jinak? Diky za info
bohyn
Profil
Jarko
1) Pres JavaScript
history.back()

2) Predavat predchozi URI pres GET/POST
Edit:
3) Vykaslat se na to a presmerovat na nejkou vychozi stranku. Lidi co maji blokovanou hlavicku Referer moc nebude.
Jarko
Profil *
Jarko
2) Predavat predchozi URI pres GET/POST

jako treba takhle?

http://domain.ltd/volana+stranka.php?ref=http://domain.ltd/neco/necojneho/nejaka-stranka.php
bohyn
Profil
Jarko
Neni treba cele URL, staci URI (pokud to mas na stejne domene).
$ref = urlrawencode($_SERVER['REQUEST_URI']);
Nox
Profil
Jarko
Ulož aktuální stránku do url nebo do sessionu a tu pak použij v návratové url, to by šlo, ne?
bohyn
Profil
Nox
Session myslim neni vhodna volba. Co kdyz uzivatel prochazi web ve dvou tabech/oknech?
Nox
Profil
Pravda, tak ta url
Jarko
Profil *
hele jeste takto se zeptam, kdyz ma user vypnute coockies tak nejdou ulozit ani session? nebo ty nejdou vypnout?

diky
bohyn
Profil
Jarko
kdyz ma user vypnute coockies tak nejdou ulozit ani session?
Pri beznem (a doporucenem) nastaveni PHP vypnute cookies "vypnou" i session. SID (session ID) se uklada do cookie.
Pouzitim use_trans_sid=1 se da nastavit predavani SID pres adresu pri vypnutych cookies. Neni to ale doporucene pouzivat z duvodu bezpecnosti. Vice v PHP manualu - Runtime Configuration
Jarko
Profil *
no a je zpusob jak to zjistit, ze prisel na stranky user ktery ma cookie vypnuty, cili ze ce sid do cookie neulozil?

diky
Nox
Profil
bohyn
Jde i bez této direktivy. Provede se to použitím session_set_save_handler(...), víc na php.vrana.cz. Pak jde sessiony spravovat manuálně, čili klidně přes databázi atd.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0