Autor Zpráva
Manny
Profil *
Ahoj, řeším celý večer následující problém: Na stránku si vypisuji seznam obrázků a u každého mám checkbox. Po jeho zaškrtnutí si do db uložím hodnotu, pomocí níž rozliším vybrané obrázky a při jejich výpisu zaškrtnu automaticky checkbox (na důkaz toho, že byl dříve zaškrtnut).
<input type="hidden" name="id_obr[]" value="<?php echo $d["id"];?>" />
Zobrazit: <input type="checkbox" name="zobr_hp[]" value="<?php echo $d["zobr_hp"];?>" <?php if($d["zobr_hp"]=='1') echo 'checked="checked"';?> />


a pokouším se to zpracovat následovně:
  $anulovani = mysql_query('update amar_obrazky set zobr_hp="0"');  
    foreach ($zobr_hp AS $k1 => $check_zmena)
    {
      $id_obrazku = $id_obr[$k1];    
      $edit = mysql_query('update amar_obrazky set zobr_hp="1" where id="'.$id_obrazku.'"');
    }

Mám ale problém s tím, že když mám např. 5 obrázků a zaškrtnu 1. a 3., do DB se mi uloží že zaškrtnut byl obrázek 1. a 2. Počet zaškrtnutých obrázků sedí ovšem nesedí už uložení informace o tom, u kterého obrázku jsem checkbox zaškrtl. Nebo např. zaškrtnu 3., 4. a 5. a uloří se mi do DB, že jsem zaškrtl 1., 2. a 3. Prostě to vždy čísluje od prvního obrázku.

Doufám že jsem to popsal trochu srozumitelně. Nevíte prosím v čem je problém? Ležím v tom celý večer a už mi z toho pomalu hrabe..
ninja
Profil
Manny: vypis si hodnoty checkboxu a uvidis, v cem je chyba.
Manny
Profil *
ninja
zkusil jsem si to vypsat, ale nepřiřazuje mi to hodnoty id toho obrazku, ale nějakou automatickou 1, 2, 3... i když id obrázku mám doplněno správně
Manny
Profil *
Manny
problém bych asi viděl na tu část ve foreach, kde manipuluji s id obr, ale nevím co s tím:(
Kajman_
Profil *
Ještě jednou si to zkontrolujte. Do value dáváte zobr_hp, asi tam chcete id.
Manny
Profil *
Kajman_
jo... máte pravdu, děkuji

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0