Autor Zpráva
Darthrank
Profil
Zdravim, koupil jsem si nedávno učebnici "PHP a MySQL" , v učebnici mě raděj ať si stáhnu a naistaluju jakoby virtuální server "Comlex web Server 1.5.15".
Stáhnul jsem program, instaluji a kekonci instalace mi to hodi tuhle hlašku .
Po odklidnutí i následného finishe instalace vše funguje jak má. Vidim apache, mysql. Zkousel jsem i v klientoj zadat http://localhost/ ,funguje.
Ale bojím se ,abych stím do budoucna neměl nějaké potíže. Proto se vás ptám , jestli s tím jde něco udělat nebo jestli to je prostě normální a mám do přehlídnout a jít dál. Předem děkuji za odpovědi.

Odkaz na screenshoot
DJ Miky
Profil
Něco ti obsadilo port, na kterém běží MySQL. S největší pravděpodobností už tam máš MySQL nainstalované - pokud ho vidíš, tak je to bez problémů a nemusíš se tím zabývat.
Darthrank
Profil
Jak Apache, tak mysql běží ,ale ještě před dokončením instalace mi to hodilo tu hlašku. Jak to mysliš , stím že jsem tam už tu databazi mysql měl??(už před tou instalaci???)
Mastodont
Profil
MySQL obsazuje určitý port (3306 je default) a je malá pravděpodobnost, že by něm seděl jiný program. Pusť si "netstat -ab" v příkazovém řádku a zkontroluj to.
pollo22
Profil
Darthrank
ja použivam xampp a tam mysql použiva rovnaky port ako skype...takže ak mi ide skype tak nebeži mysql :-) ale to len taky doplnok..
Pavel Calta
Profil
Na 99% je to skype. Vypni ho, nainstaluješ to a půjde to.
Vždy, když budeš chtít zapnout apache, tak musíš vypnout skype, zapnout si apache a pak skype.
Mastodont
Profil
Pavel Calta
To je blbost, protože Skype v nastavení má možnost porty 80 a 443 nepoužívat.

pollo22
Ne MySQL, ale Apache.
@madeus
Profil *
Nevim, co to bylo za knizku o PHP a MySQL, ale pokud ti radi naisntalovat to, co si napsal, tak bych ji zas zalozil do knihovny...myslim, ze kdo to mysli s PHP a MySQL vazne, tak by si mel projit minimalne instalaci a konfiguraci na Widlich.
btw. v tom baliku je este MySQL 4...nevim nevim..stahni si novyho apache, MySQL a PHP..instalace ok a na netu toho najdes hodne..pripadne pisni sem, dyz bude problem..
pollo22
Profil
Mastodont
jj sorry sekol som sa

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0