Autor Zpráva
pepan
Profil
Ahoj, chtěl bych poradit s tím jak postupovat při tvorbě fotogalerie (nebo zda o něčem takovém nevíte).
Jde mi o to, aby se fotky nahrávaly přes FTP na server do složek (i s náhledy, např. 1.jpg a th_1.jpg).
Aby se jednotlivé fotografie mohly komentovat a hodnotit a aby se k jednotlivým galeriím a fotkám mohl přidat popisek.
Aby si registrovaný uživatel mohl fotky přidat do oblíbených a mohl je stahovat v *.zip. (oblíbené myslím tak, že by se mu v jeho profilu zobrazovaly fotografie, které si označil jako oblíbené).
Aby fotogalerie měla administraci a daly se v ní fotky i mazat, případně uploadovat jednotlivě nové.

Jak by měla vypadat databáze takovéto fotogalerie a jak bych měl postupovat při realizaci? Předem děkuji za každou pomoc.
Senky
Profil
Tak toto ti nikto nespravi zadarmo, no mozes pohladat po nete nejaky free software. Napriklad tento http://www.hotscripts.com/listing/photogallery/
pepan
Profil
Senky
Já nechci aby mi to někdo zadarmo udělal, jen bych chtěl poradit jak začít a postupovat a jak by měla vypadat databáze.
Mastodont
Profil
Stáhni si nějakou hotovou fotogalerii a prozkoumej ji. Čím jednodušší, tím lépe.
A rozhodně bych nahrával přímo z prohlížeče, ne přes FTP.
pepan
Profil
Mastodont
Jde o to, že jedna galerie bude mít třeba 150 fotek, to by podle mě trvalo přes prohlížeč strašně dlouho, nebo se to dá vyřešit i nějak jinak, kdy se bude moc uploadovat více fotografií najednou? Na našem hostingu je totiž povolen přenos jen 3MB najednou.
Mastodont
Profil
pepan
U FTP je IMHO hlavní problém v zabezpečení - pokud budeš mít jeden účet, může se kdokoli kdekoli hrabat. Potřeboval bys extra účet pro každého uživatele, aby měl každý právo přístupu jen do své složky.
wrestler
Profil
pepan
Těch požadavků, které máš, je poměrně hodně, čili si při tvorbě budeš muset dávat pozor na spoustu zabezpečovacích "manévrů". Ale můžeš se kouknout na mojí vlastní, jednodušší galerii. Je ovšem zřízena pouze pro soukromé účely, vytváří miniatury automaticky, načítá fotky přímo z adresářů i podadresářů a můžeš přidávat popisky po přihlášení - ukládají se do ini souboru, který se při vypisování parsuje. Ještě ale není volně ke stažení, poněvadž se pořád nemám k tomu, abych napsal návod. Tady jest:
http://xedni.kx.cz/phpGalerka/phpGalerka.php
pepan
Profil
Mastodont
zapomněl jsem napsat, že fotogalerie bude ukládat jen jeden jediný uživatel (admin).
Mastodont
Profil
pepan
No to ale jiná, v tom případě samozřejmě proti FTP nelze vůbec nic namítat.
pepan
Profil
Akorát nevím, jak začít, jak navrhnout databázi, jak vůbec ukládat hodnocení a komenty do databáze.
wrestler
Profil
pepan
fotogalerie bude ukládat jen jeden jediný uživatel (admin)
Pak je myslím zbytečné vytvářet něco jako administraci fotek, když bude mít admin přístup k FTP, kde bude moci fotky plně spravovat - přijde mi to jako práce navíc...
pepan
Profil
wrestler
Ta administrace tam pak bude kvůli mazání nevhodných komentů z databáze a pro mazání fotek a možný upload pár fotek (jde mi o to, že by tam byly náhledy těch fotek a pokud by chtěl někdo nějakou smazat, tak by se smazala přes prohlížeč, abych ji pak nemusel hledat přes FTP)
Johny007
Profil
Zkus tenhle redakční systém je v něm pěkná fotogalerie http://rs.reality-show.net autorem je juneau

FTP přístup je teda externím klientem, ale po nahrání fotek do adresáře vytvoří sám miniatury (když jsou dobře nastavena práva), umožní popisky fotek, hodnocení fotek, zobrazí EXIF info

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0