Autor Zpráva
Honza 9
Profil *
Dobrý den, když skládám stránku, tak ten základní způsob co je zde: http://www.jakpsatweb.cz/include.html , je že udělám spoustu html a v nich php prvky s include.. ? Ale není mi jasný jak udělat ten druhý způsob, (index.php?stranka=kontakt)..

Děkuji...
AM_
Nic jako "základní způsob" tam popsané není. Pokud tím myslíš ten první, ruční plnění, tak to vůbec není o PHP.
Druhý způsob je tam aktualizace programem u autora, a to se nedělá přes index.php?stranka=kontakt. To, co se dělá přes index.php?stranka=kontakt, se řeší např <?php $stranka = preg_replace('/[^a-z0-9]/i', '', $_GET['stranka']); include "./inc/$stranka.php"; ?>.
Honza 9
Profil *
já jsem nemyslel "ručně kopírovat"... myslel jsem to "serverové skripty - příklad s php..." že si udělám html a dotoho budu vkládat php prvky pomocí include...

to co mám na mysli je, že např. když budu klikat na ruzné tlačítka v menu "home, portfolio, kontakt" tak se bude měnit jen prvek /např. obsah.php/... (omlouvám se pokud to není zrovna to index.php?stranka=kontakt)

tomu co si napsal vubec nerozumim.. :)
fuckin
Profil *
jestli sem to pochopil spravne tak nechapes predavani parametru za indexem co? Napr, v menu budes met odkaz komentare, ten link bude vypadat treba nejak takhle ->index.php?stranka=komentare

Pak pomoci $_GET['stranka'] nactes obsah te promenne stranka co je napsana v adrese (stranka=komentare), tu vlozis do hlavni casti pro zobrazeni pozadovane stranky napr include "sablona\$_GET['stranka']";

A je to...jestli ani ted jsi to nepochopil tak zvaz uceni php od zakladu...napr predavani pomoci GET a POST..
Honza 9
Profil *
takže odkaz na který kliknu bude vypadat:

<a href="index.php?stranka=komentare">Komentáře</a>

??

přitom obsah s textem bude:

<div id="obsah">
<?php include "./$_GET['stranka']" ?>
</div>

??

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: