Autor Zpráva
Tomiiiiiiiik
Profil *
Zdravim Vas po nejake dobe, hledam na internetu a nemuzu se dopatrat.

V MySQL mam udelane nejake slova (tagy) jsou oddelene carkou (za kazdou carkou je mezera) např.

slovo1, slovo2, slovo3, slovo4 atd.

Rád bych se zeptal jak nastavit funkci preg_replace, aby mi z kazdeho slova udelala funkce odkaz napr. <a href="slovo.php?text=slovo_mezi_carkou">slovo_mezi_carkou</a> .... Dokazete mi prosim poradit? Diky moc
Jake Cooney
Profil
$tagy = preg_replace('#\s*?([^,]+)#s','<a href="slovo.php?text=$1">$1</a>',$tagy);
Tomiiiiiiiik
Profil *
Jake Cooney

Diky za rychlou odpoved, jeste mi to dela problem s tou mezerou za tou carkou ... Haze mi to i s mezerou do te promene text= ... Lze nejak pomoci teto funkci osetrit, ze to bude brat bez ohlednu na to, jestli je za carkou mezera nebo hned to slovo (tag)???
Jan Tvrdík
Profil
Zkus vyhodit ten otazník:
$tagy = preg_replace('#\s*([^,]+)#s','<a href="slovo.php?text=$1">$1</a>',$tagy);
Tomiiiiiiiik
Profil *
Jan Tvrdík

To jsem zkusil, jenze se pak vypisuji ty slova takto: slovo1,slovo2,slovo3 atd. :-( potrebuji za tou carkou nechat stale mezeru ...

Jeste se zeptam na jednu vec, pouzivam funkci, ktera udela z mezer pomlcky atd. jenze jsem ji zkusil dat do text=".seo_text($1)." jenze to ten text neupravi :-( Asi proto, ze je to $1 :-( Umi i to preg_replace udelat z textu to, ze odstrani diakritiku a z mezer pomlcku? At je z toho pekne SEO URL
Tomiiiiiiiik
Profil *
Tak jsem to upravil takto:

preg_replace("#\s*([^,]+)#s"," <a href=\"slovo.php=$1\">$1</a>",$rec["tagy"]);

ted bych jen potreboval zjistit, jak pouziovat v tomto nejakou funkci pro SEO url ... :-(

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0