Autor Zpráva
AM_
Profil
Zdravím,
při psaní webových aplikací už mě nudí pokaždé znovu psát systém pro správu dat v tabulkách mysql - jednou tabulka uživatelů, jindy zas produktů, týmů, pracovních směn... vždy je nutné provádět několik stejných úkonů - navrhnout tabulku, vytvořit skript pro vypsání seznamu položek, možnosti zobrazení detailu vybrané položky, přidání, úprava a smazání položky atd... Přemýšlím o vytvoření objektového modelu sloužícího právě pro jednoduchou tvorbu tabulkové struktury dat a přístupu k nim ve webové aplikaci, vytvořit jej ale kvalitně by bylo časově i obtížnostně poměrně náročné. A tak se chci zeptat, neznáte již existující, kvalitně napsaný, takovýto model? Ideálně aby byl šířený pod nějakou benevolentní licencí jako např. LGPL - chci jej používat v komerčních programech.
tiso
Profil
http://www.adminer.cz/
AM_
Profil
Něco takového hledám. Ale rozumím dobře domu, že vlastní kopie stojí 10-100 tisíc? :) levnější řešení není?
KGW
Profil
A co třeba phpmyedit?
AM_
Profil
No, alespoň o něco levnější, ale čekal bych, že na něco podobného bude i něco free :) každopádně díky za tipy.
srigi
Profil
AM_
Pozri sa na framework symfony. Ako DB backend to pouziva snad najkvalitnejsi OOP DB (a aj ORM) layer pre PHP - Propel. A ma to aj generator admin rozhrania.
Mastodont
Profil
srigi
Ty s Propelem děláš?
AM_
vytvořit skript pro vypsání seznamu položek, možnosti zobrazení detailu vybrané položky
Zkus najít nějaký PHP Grid ...
srigi
Profil
Mastodont
Priamo nie, robim v Symfony, ale modely (business logiku) pise kolega. Ja modely potom "zneuzivam" v action controlleroch.

Mimochodom, co som sa pozeral na kod tych dekompozicnych tried co Propel generuje (Propel vyuziva scanfolding), tak mi pripadaju velmi podobne s DB layerom Zend FW a pritom o Symfony sa vravi, ze ORM ma a o Zende, ze nema. No neviem, mne tie tredy pridu iba ako "rozhranie" k DB tabulkam. Osobne sa mi viac paci Zend_Db_*.
Mastodont
Profil
srigi
Na Propelu se mi nelíbí ty konfiguráky v XML. Ostatně Symfony má teď i Doctrine, že .. proč asi?
srigi
Profil
Mastodont
Noo v Symfony sa Propel konfiguruje pomocou YAML. Inak to je pre uzivatela AM_ asi najschodnejsie riesenia, napise si dva-tri konfiguraky a dvoma prikazmi si vygeneruje cele admin rozhranie.

Preco je v sf Doctrine neviem, ale mna to nezaujima, ja modely nemusim pisat (hehe).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0