Autor Zpráva
roman.campula
Profil *
Zdarvím,
je nějaká možnost, jak volat PHP funkci z Javascriptu? Jde mi o to, že potřebuji každou minutu vložit do databáze aktuální obsah formuláře. Javascriptem bych načasoval spuštění funkce v PHP, která by vykonala vložení do databáze.
TFSi
Profil
roman.campula
PHP běží na serveru. JS u klienta. Takže vždy musíš spustit skript (otevřít - aktualizovat nějakou stránku). Takže buď AJAX, nebo by mělo stačit odesílání formuláře, případně reloading stránky.
roman.campula
Profil *
Odeslat formulář nebo reload stránky asi nepůjde, protože potřebuji zůstat na té samé stránce. Konkrétně: Píšu článek do formuláře, který se po jeho odeslání zapíše do databáze. Chtěl bych, aby se mi každou minutu zálohoval text článku do nějaké jiné tabulky v DB pro případ, že bych se k původnímu textu chtěl vrátit. Ale aby to pracovalo tak, abych já nic nepoznal a mohl psát článek stále dál. Aby se ta operace vložení zálohy do DB spustila jako na pozadí a mě to nepřesmrovalo někam jinam. Až dosud jsem to řešil tak, že jsem pomocí parametrů v URL předával text článku jiné stránce, která to do DB vložila. Ale narazil jsem na délku URL - říliš dlouhé články mi to tam nevloží.
nightfish
Profil
ano, řešením je AJAX

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0