Autor Zpráva
gardener
Profil
Zdravím měl bych jeden dotaz.

Zajímalo, jak začít s používáním některého z dostupných PHP frameworků, není mi totiž zcela jasné, jak probíhá jeho implementace do vývojového prostředí editoru a také i jaký správný by byl pro malé a středně velké projekty?
Jako dobrá volba se mi zdá CakePHP, ale chtěl bych optat někoho zkušenějšího.

A ohledně implementace, např, V PHP designeru ve kterém pracuji, je položka select framework, funguje to tedy tak, že se importuje "nějaký soubor" a IDE s s ním začné automaticky pracovat?

Díky za jakoukolliv radu.
blizz_boz
Profil
ja by som pouzil Nette nettephp.com
Mastodont
Profil
Jestli umíš anglicky, tak se Nette vyhni, neviděl jsem tam nic, co by bylo lepší než jinde. Z toho, co znám, doporučuji Symfony, především proto, že konfigurace je v konfigurákách a ne v kódu, což je diplomaticky řečeno "velmi nešťastné" (čti prasárna).
srigi
Profil
Tiez by som Nette nedoporucoval, v posledenej dobe je okolo neho akysi "HYPE", treba pockat na vytriezvenie.

Ja som naopak zastancom Zend FW. Medzi inymi ho mam rad pretoze, ma velmi dobru referencnu prirucku, silnu komunitu, stoi za nim silna firma, ma kopec komponentov pre rozne ulohy. Ma sice slabsi vykon, ale od toho tu je Zend_Cache.
gardener
Profil
No ale jak je to třeba s tím použitím? Pochopil jsem instalaci, ale představoval bych si, aby mi IDE po nastavení cesty k FW nabízelo automaticky metody, třídy atd..jako například ve VS..v tom mi příjde právě ta výhoda FW, jelikož bych mohl využít předpřipravených komponent.
srigi
Profil
gardener
V Eclipse aj v Netbeans si pri vytvarani projektu zadavas aj "include cesty" pre kniznice. Nasmerujes ich na kniznice FW a doplnovanie bude fungovat uplne normalne.
blizz_boz
Profil
Jestli umíš anglicky, tak se Nette vyhni, neviděl jsem tam nic, co by bylo lepší než jinde. Z toho, co znám, doporučuji Symfony, především proto, že konfigurace je v konfigurákách a ne v kódu, což je diplomaticky řečeno "velmi nešťastné" (čti prasárna).

aha a co je akoze zle na nette? nette ma sice slabu dokumentaciu, ale v CZ celkom dobru podporu a tektiez aj skolenia, celkom sa mi paci ze sa David snazil vytiahnut z PHP maximum(v zaklade je to otrasny jazyk) a Nette ma take vychytavky ktore PHP bezne neobsahuje ale v ostatnych jazykoch(C#, Delphi, ActionScript) su uplne bezne napr vlastnosti(properties) - vidno kde sa David inspiroval
Mastodont
Profil
blizz_boz
Nette ma take vychytavky ktore PHP bezne neobsahuje ale v ostatnych jazykoch(C#, Delphi, ActionScript) su uplne bezne napr vlastnosti(properties)
Cože? LOL, ty tvoje vlastnosti nejsou nic jiného než implementace __set a __get, na tom není vůbec nic revolučního :-)
Jan Tvrdík
Profil
gardener:
Doporučuji ti stejně jako blizz_boz Nette Framework. Ale jak sám vydíš, je to trochu rozporuplné téma :)
Mastodont
Profil
blizz_boz
Díval jsem se do kódu a je to přesně tak, jak jsem psal - obyčejná implementace magických metod.

Mimochodem, právě ty vlastnosti jsou dost dobrým důvodem, proč Nette nepoužívat :-)) Ono totiž klasické
$object->Set($name, $value)

je výrazně rychlejší. A úkolem programátora není psát kód, který "hezky vypadá".
fwc
Profil *
gardener
hodne lidi pro mensi projekty doporucovalo framework kohana. ale nezkousel jsem.

osobne by me zajimalo jaky framework by doporucil Alphard
suky
Profil
gardener
Kazdy framework ma sve vyhody a nevyhody, nikdo ti jasne nerekne, ktery framework se mas naucit a pouzivat ho. Nakonec si stejne jeden (nebo vice) zvolis a vyzkousis ho. Ja preferuji Zend Framework.
koudi
Profil
Osobně se také přikláním k Zendu.
blizz_boz
Profil
Mastodont

ja viem ze to tak funguje:
http://latrine.dgx.cz/property-setters-and-getters-final-solution

$object->Set($name, $value) je výrazně rychlejší.

ale efektivita neni najdolezitejsie kriterium pri tvorebe systemov

úkolem programátora není psát kód, který "hezky vypadá".

no praveze je. v neprehladnom kode sa tazko orientuje a preto je taky system horsie rozsiritelny a viac nachylny k chybam...
Jan Tvrdík
Profil
blizz_boz:
ja viem ze to tak funguje:
Tak přesně na tenhle článek bych se neodvolával, protože je dost starej. Pro pochopení současného řešení je třeba prostudovat třídy Nette\Object a Nette\ObjectMixin. Základní princip (tj. využití overloadingu) ale zůstává stále stejný.

Mimochodem simulace properties není jedinou vlastností Nette\Object. Dále zvládá vyhazování vyjímek na nedefinované proměnné, simulace událostí a extension method (viz dokumentace).
PS: Rozebírání úžasných vlastností Nette Frameworku není smyslem tohoto tématu :)
Alphard
Profil
fwc:
osobne by me zajimalo jaky framework by doporucil Alphard
Mě taky :-). Nemám otestovány všechny velké hráče na takové úrovni, abych je hodnotil.
Zatím jsem použíl hlavně Zend a Nette. Který je rozsáhlejší a tím schopnější, ale zároveň i pomalejší určitě víte i bezemě. Který je lepší nevím.
dgx
Profil
http://blog.nofutur3.org/5-duvodu-proc-pouzivat-nette/ ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0