Autor Zpráva
pepan999
Profil *
Dobry den, chtel jsem se zeptat, jak na stranku vypsat IP adresu uzivael ktery si prohlizi stranku...
pri pouziti tohoto kodu mi to vypsalo 127.0.0.0 (tedy local host...)
<?
$ip = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];
echo "..: ";
echo $ip; 
?>

ja jsem ovsem na internetu a IP adresu mam jinou jako uzivatel...

pri pouziti tohoto kodu mi to fongovalo (vypsalo to moji adresu 147.89.xx.xx, ovsem potom jsem neco prepsal auz zase ne.. kdyz jsem vlozil do php souboru zase originalni zdrojak pri kterem mi to slo tak to jiz nefunguje a nechapu proc
<?
$ref = $REMOTE_ADDR;
echo "Vaše IP adresa je: ";
echo $ref;
?> 


chtel sem se tedy zeptat jakym prkazem zjistit a vypsat IP adresu uzivatele prohlizejiciho si stranku a ne IP adresu servru na kterem script bezi... predem dekuji
pepan999
Profil *
aha... tak ja se Vam omlouvam, zajimave ze poprve mi to vypsalo IP adresu 147.32.xx.x a podruhe jen jiz 127.0.0.0... ted kdyz jsem script uploadnul na internet (na hosting) a spustil tak mi to opet vypsalo IP adresu 147.32.xx.x... takze chyba byla na me strane... ale v cem to netusim... ovsem hlavni zprava je ze to funguje :)
Werewolf
Profil
pepan999
Pokud jsi to zkoušel u sebe na localhostu, tak ti to ukázalo 127.0.0.1.
Ale na hostingu ti to ukázalo 147.32.xx.x.

Pokud ano, není nikde chyba. A pokud vím, $_SERVER['REMOTE_ADDR'] zobrazuje adresu návštěvníka...
AM_
Profil
Je důležité si uvědomit, že IP adresa není adresa tvého počítače, ale pouze jednoho ze síťových adaptérů ve tvém počítači. Když tedy pracuje klient i server na stejném počítači, použije se virtuální adaptér, kterému se říká loopback a má adresu 127.x.x.x
slovakCZ
Profil
AM_
nejdirve upozorrnim ze jsem se registroval, tedy mam jiny nick...

s tou IP chapu, kdyz neco zkousim lokalne na PC tak mam 127..... ale nejde mi tedy do hlavy proc pri prvnim spusteni skriptu mi to na localhost ukazalo adresu 147.... pote uz ne.. z toho jsem usoudil ze mi skript nefunguje.. :) ale dekuji za info aspon jsem zase o neco chytrejsi
AM_
Profil
To taky nechápu, proč se to napoprvé stalo, a vzhledem k tomu, že znovu už se ti to nestává, tak už to asi ani nikdo nezjistí ;)
cistax
Profil *
třeba se to stalo proto, ze kdyz to poprve spoustel, tak to spoustel pres localhost otevreny na sve IP, tedy pokud ji má veřejnou, když je IP verejna, tak se nacte localhost a vypise to IP, jako kdyby k nemu do pocitace pristupoval nekdo z internetu, ( adresa ve tvaru http://147.32.xx.x/ ) když to potom spoustel znovu na localhost, zadal treba pouze jen http://localhost/ a potom mu to vypsalo tu ip 127.0.0.1. Myslim ze v tom to bude

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0