Autor Zpráva
Alastor_Kopal
Profil *
Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /3w/mysteria.cz/e/evil-game/reg/dobro/registrace.php on line 22

co mám v kódu špatně ?
sicario
Profil
Tezko rict, chybi ukazka kodu...
Tipl bych si, ze je chybne SQL dotaz, ktery predchazi pouziti fce. mysql_num_rows.
Alastor_Kopal
Profil *
<?php

$dbhost = 'mysql.wz.cz:3306'; //Připojíme se do databáze.
$dbusername = 'evilgame';
$dbpasswd = '-neřeknu-';
$database_name = 'evilgame';

$connection = mysql_connect($dbhost, $dbusername, $dbpasswd) or die ("Není možné pripojit databázový server.");
$db = mysql_select_db($database_name, $connection) or die("Není možné vybrat databázi.");

if(isset($_POST["odeslat"])){

 $jmeno =$_POST["jmeno"]; 
 $email=$_POST["mail"]; 
 $heslo1 =$_POST["heslo1"]; 
 $heslo2 =$_POST["heslo2"];


 $overeni = MySQL_Num_Rows(MySQL_Query("SELECT jmeno,mail FROM registrace WHERE jmeno = '$jmeno' or mail = '$email'"));


 if($jmeno == "" or $heslo1 == "" or $email == "" ){echo "<font color=\"#ff0000\">Nebylo vyplnené nekteré pole. Zkuste to znovu prosim.</font>";} 

 elseif($heslo1 != $heslo2){echo "<font color=\"#ff0000\">Zadaná hesla se neshodují</font>";} 

 elseif(!(ereg("^.+@.+\\..+$",$email))){echo "<font color=\"#ff0000\">E-mailová adresa není platná :-)</font>";} 

 elseif($overeni>0){echo "<font color=\"#ff0000\">Zadané jméno $jmeno nebo e-mail $email jsou už zaregistrované.</font>";} 

 else{

    MySQL_Query("INSERT INTO registrace (datum,jmeno,heslo,mail,prava,penize) VALUES (UNIX_TIMESTAMP(), '$jmeno', '$heslo1', '$email', '0','450')") or die ("chyba sql");
     echo "<p><div style=\"text-align: center;\"><font size=\"3\" style=\"color: rgb(255, 153, 0);\"><span style=\"font-family: Courier New;\">Zaregistrování proběhlo v pořádku můžete se přihlásit</span><br style=\"font-family: Courier New;\" /><span style=\"font-family: Courier New;\">:-)</span></font><span style=\"text-decoration: underline;\"></span></div>";

 }
 echo "0";
}

?>
Alastor_Kopal
Profil *
nevšímejte si

 MySQL_Query("INSERT INTO registrace

(MySQL_Query("SELECT jmeno,mail FROM registrace WHERE jmeno


to registrace jsem si upravil na jméno databáze
Alastor_Kopal
Profil *
aha už jem ji našel diki
Alastor_Kopal
Profil *
Ale ještě se chci zeptat

například mám
 elseif($heslo1 != $heslo2){echo "<font color=\"#ff0000\">Zadaná hesla se neshodují</font>";} 


ono se mi to objeví úplně na vrcholku stránky jak to mám dát k formuláři ?
Alphard
Profil
vypíše se to tam, kde je echo, může se to třeba uložit a vypsat, až se to hodí
$chyba = "";
elseif($heslo1 != $heslo2){$chyba .= "<font color=\"#ff0000\">Zadaná hesla se neshodují</font>";} 

a potom
echo $chyba;


nebo ukládat do pole jen hlášky a zbytek řešit při výpisu

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0