Autor Zpráva
soopy
Profil *
Potreboval by som poradi skusam vsetko mozne ale stale nic mam takuto cast kodu na vypis z db..

$query = "SELECT * FROM Ucastnici WHERE play = '1' && cup = 1 or 2 LIMIT $start , $limit";
$result = mysql_query($query) or die ("Nepodarilo sa spoji s databázou.");

Data vypise z databeze normalne ale nie tak ako by som chcel chcem aby mi vypisalo len tie data kde je play rovne 1 a sucasne cup 1a lebo dva ale to play mi vzdy ignoruje aj ked je v stlpci nastavena nula a aj tak to vypise uz som skusal kod aj takto

$query = "SELECT * FROM Ucastnici WHERE play = 1 and cup = 1 or 2 LIMIT $start , $limit";
$result = mysql_query($query) or die ("Nepodarilo sa spoji s databázou.");

ale stale nic..Pls poradte Dakujem
Tomasds
Profil
WHERE play = 1 and (cup = 1 or cup = 2)
AM_
Profil
play = '1' and (cup = '1' or cup = '2')
Jan Tvrdík
Profil
AM_:
Odkdy se čísla v SQL dotazech dávají do apostrofů?
Mastodont
Profil
Od té doby, co to ten paskvil MySQL dovoluje :-(((
AM_
Profil
SQL standard to nepodporuje, to máte pravdu, ale v MySQL lze dávat jakékoli hodnoty do apostrofů a můj názor je, že je dobré si na to zvyknout. Typ proměnné je tu daný typem datového sloupce, takže se hodnota nebere jako řetězec, ikdyž je v uvozovkách (tak jako to dělá PHP, protože tam není typ hodnoty ničím daný). Podle mě je to teda dost inteligentní, při abstrakci složitějších databázových modelů se dotaz staví mnohem snáze, když prostě všechny hodnoty dáte do uvozovek, než abyste navrch zjišťovali jejich typ.

Jinak akorát sem to napsal souběžně s Tomasds, nemyslel jsem to, jako že opravuju jeho verzi - ano, funguje oboje, jen každý je zvyklý to psát jinak.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0