Autor Zpráva
Tomek
Profil *
Ahoj,
převáděl jsem teďka web z win 1250 na utf-8 i s překódováním souborů, klasika. Všechno v pohodě, až dokud sem neotestoval přidávání do cookies, který se vypisujou lehce chybně. V IE jsem zkusil dát zobrazit kódování jako win 1250 a ejhle, sice se většina textu nedala přečíst, ale onen výpis z cookies byl v pořádku. Tak jsem usoudil, že cookies asi pojedou přes kódování winů. Tak jsem tam fouknul skript, kterej si zjistí kódování a předělá ho na utf. V IE mi to funguje, ale ve foxu se ten výpis z cookies rozmrvil ještě víc.. :( Nevíte co s tím?
Děkuju
Majkl578
Profil
nezapomel jsi pridat kod? :)
Tomek
Profil *
Nezapomněl. Když zadáváš cookies, tak jméno, expiraci, hodnotu, žádný nastavení diakritiky tam není pokud vím. Všechny soubory mám v utf-8, hlavičku mám všude rovněž pro utf-8, tak se ptám, jestli někdo neví, proč cookies blbnou. Děkuju.
Mastodont
Profil
Že by?
Problém také může nastat s uloženými cookies – pokud obsahují diakritiku (já do cookie ukládám jméno diskutujícího), tak je prohlížeč bude vracet v původním kódování. Řešit to jde vytvořením nové cookie a postupných převodem starých cookie
http://php.vrana.cz/prevod-stranek-do-utf-8.php
Joker
Profil
Tomek
Když zadáváš cookies, tak jméno, expiraci, hodnotu, žádný nastavení diakritiky tam není pokud vím.
Samozřejmě se uloží v takovém, v jakém se tam ten text zadá.
V počítači je jen kupa nul a jedniček a znaková sada říká, jakým způsobem se mají symboly převádět na nuly a jedničky a obráceně. Tj. třeba "ř" ve Windows-1250 se uloží jako 11111000 a to, že v utf-8 11111000 samo o sobě nedává smysl a "ř" je 1100010110011001, má řešit programátor ;-)
Tomek
Profil *
Když říkáš, že se uloží v takovém, v jakém se zadají, tak u mě to znamená: Databázi mám textovou v utf-8 a z ní se přidávají názvy položek do cookies (přes form, select, option). Takže když vstupují do cookies v utf-8, tak kde se stane problém? Nebo je potřeba řešti kódování i ve formulářích? Děkuju za rady.
AM_
Profil
A zlobí ti i nově vytvořené cookies, nebo jen ty, které se vytvořily před změnou kódování?
Mimochodem, do cookies máš možná lepší strkat třeba číselný primární klíč místo textových údajů, pokud to v daném případě lze.
Tomek
Profil *
Nejsem (snad) idiot, samozřejmě že mi zlobí nově vytvářené cookies. :) Vynikající nápad, stydím se že mě to nenpadlo, do cookies stačí uložit id a podle něho si pak z datábaze vyvolat nějaký produkt. Dobře, moc dík, ale přecijen bych to rád vyřešil. Používám cookies i pro ukládání uživatelských dat, jako jsou jména a podobně.. Opět mockrát díky za případně rady!
Tomek
Profil *
Jo nevim esi to pomůže, ale jedna věc: Správně se zobrazují znaky jako ř,č,š, blnou jen znaky typu á,é,í,...
Tomek
Profil *
Tak od místních profíků bych se pomoci asi nedočkal. Obešel jsem to pomocí base 64 encoding, ale důvod blbnutí těch cookies furt neznám, asi to tak prostě musí bejt. :D
Ratimor
Profil *
škoda že jsi nepřidal kód jak jsi to obešel, řeším teď podobnou kulišárnu

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0