Autor Zpráva
Iris
Profil *
Zdravim,

delam web pro cestovku. V databazi mam v tabulce "nabidka" ulozeny jednotlive nabidky zajezdu. Tabulka ma sloupec "soubor", kde je v binarnim tvaru ulozen dany soubor. Jelikoz v jednom souboru jsou nabidky treba na Tunisko, Italii a Recko, mam v tabulce sloupec "destinace" kde mam ulozeny jedinecna id letovisek, ke kterym soubor parti. Je to ulozeno ve tvaru 3,5,8 apod. - proste id destinaci, ktere mam zase v jine tabulce.

Problem mam v tom, ze se to ma na webu tridit prave podle destinaci. To znamena, ze kdyz si nekdo vybere, ze chce zajezdy do Recka, vypisou se mu z database vsechny zaznamy, ktere budou mit ve sloupci "destinace" id od Recka.

Nevim jak to mam udelat s temi vypisi? Potrebuju sestavit SQL dotaz, ktery zni nejak takto: "Vyber vsechny zaznamy z tabulky nabidka ktere maji ve sloupci "destinace" id pozadovane destinace".

Prosim o pomoc, uz mam cely web hotovy, ale na tomto jsem se nejak sekla.

Iris
K.
Profil *
Pokud jsem to dobre pochopil, tak ten seznam letovisek je v té tabulce v jednom sloupci. Pokud je to tak, tak bych změnil strukturu tabulky. Buď bych přidal více sloupcu pro každou destinaci (typu ANO/NE) a nebo bych to reprezentoval určitým číslem, kde jednotlivé druhé mocniny budou reprezentovat ruzná letoviska. Pak by se k nim přistupovalo pomocí bitového posunu. Například destinace 3,5,8 by byly reprezentovýnyi číslem 296 (= 2^3 + 2^5 + 2^8).
Iris
Profil *
No nevim, jestli se chapem spravne, divej, zkusim to vysvetlit jinak:

Ta cestovni agentura prodava zajezdy ceskovnich kancelari. A ty kancelare ji denne posilali nabidky na last minut. Posilaji to v .xsl a v jednom souboru je treba 5 destinaci. Treba jim posle 30 kancelari denne nabidku na last minut. Ta agentura to chce davat na web s tim, ze se to bude tridit podle destinaci. To znamena, ze kdyz v jednom souboru je nabidka pro Italii, Recko a Tunicko, musi se tento soubor ukazat u vsech trech destinaci.

Ja do tabulky "nabidka" potrebuju ulozit najeke data k nabidce. Treba platnost od do apod. a k tomu pripojit proste ten soubor a id destinaci, ke kterym se to vztahuje...

OK?

Iris
K.
Profil *
Asi se vážně nechápem.
V prvním příspěvku jsi tvrdila, že máš v jiné tabulce id těch destinací. No a dejme tomu, že chci vytvořit zájesd do Italie (id=2) a Řecka (id=10) tak udělám něco jako
INSERT into nabidka(....., destinace, .....) VALUES (....., (1<<2) + (1<<10),.....);

a pokud chci vyhledavat třeba zájezdy do Řecka, tak udělám něco jako:
SELECT * FROM nabidka WHERE (destinace>>10)%2 = 1;

A vypíše mi to řádky, kde jsou jen destinace do Řecka.
WertriK
Profil *
Nechce si mi to celé pročítat, ale něco podobného jsem dělal.

Nevim jestli na dané stránce znáš id destinace nebo název destinace (řecko atp.), radši to tady máš celé.
V $destince je to řecko atp.

--- toto jen v případě že neznáš id ---
$query = MySQL_Query("SELECT * FROM destinace WHERE jmeno = '$destinace'"); // vyberem z tabulky id destinace
$neco = MySQL_Fetch_Array($query);
$id_destinace = $neco["id"];
------------------------------------------------

$nabidka = MySQL_Query("SELECT * FROM nabidka WHERE destinace = $id_destinace");
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0