« 1 2 »
Autor Zpráva
Ascen
Profil
zdarte lidi já mám v plánu vytvořit online hru ale zasekl jsem se u mysql (konkrétně u toho aby se hráči dorozumívali) a také u prostředí nevíte jak nato? ps: vím že se to tu zde řešilo víc jak 10x ale prosil bych o pomoc
tiso
Profil
1. apríl dorazil aj na diskusiu?
vynalezce
Profil
mno si budes muset vytvorit tabulku pro spravy sloupce kdy od koho pro koho text titulek precteno (ano ne)
Ascen
Profil
takhle abych byl já konkrétní co si představuju: bude to online hra na téma naruto a nějak tak na způsob www.naruto-arena.com nebo může být i hýbajicí
Ascen
Profil
můžeš to nějak upřesnit?
AM_
Profil
<?php echo vytvor_online_hru_na_zpusob_naruta(); ?>

Nebo jak si tu radu představuješ? Máš nějaký konkrétní problém s konkrétním kódem, nebo tě máme od začátku naučit psát online hry?
Ascen
Profil
takhle já jsem se učil o php na linuxsoft o php mysql ale nemám žadný zkušenosti pro skripty přímo pro hru takže asi nějak tak bych potřeboval nějaký příklad :)
AM_
Profil
Nic jako MySQL skripty přímo pro hru neexistuje. Základy MySQL jsou velice jednoduché, projdi si nějaký krátký tutoriál, pěkná příručka (spíše stručná reference) je na mm.gene.cz
Ascen
Profil
jo jasné tutorial můžu číst ale ja nevím jak použít ty příkazy proměnily v online hru
fwc
Profil *
Ascen
mozna by bylo pro tebe lepsi zacit s necim jednodusim.

jinak pokud si dobre pamatuju tak narutoarena je vytvorena ve flashi nebo flaxu. alespon prevazna cast.
Joker
Profil
Ascen
jo jasné tutorial můžu číst ale ja nevím jak použít ty příkazy proměnily v online hru
Mám cihly, tašky, trámy, písek, cement, atd. atd. a k tomu lopatu, míchačku, kladivo, kolečko, atd. atd. Akorát nevím, jak to použít, aby se to proměnilo v dům. Poradí někdo?

Kontrolní otázka: Pročpak asi programátoři-analytici tráví celé roky studiem a od firem potom dostávají výrazně nadprůměrné výplaty? Že by proto, že softwarový projekt nedokáže realizovat každý, kdo si bez valných znalostí sedne k počítači?
Casero
Profil
fwc
mozna by bylo pro tebe lepsi zacit s necim jednodusim.
Také jsem začal a naučil se programovat na on-line hře. :))

Pamatuji si, že jsem si taktéž nedokázal představit, jak vytvořit tu hru. Domníval jsem se, že je potřeba nějaké speciální techniky. :)
Ale pak jsem zjistil, že nesmím tvořit hru, ale jednotlivé FORMy. Takže na začátku přihlášení, registrace, atd...a postupně nabalovat, až z toho vznikne něco, co se dá hrát.
Nyní, když jsem tvořil on-line hru, už jsem si celou aplikační strukturu předem promyslel (člověk ví, jak nato) a výsledek už není takový slepenec.

Takže musíš s tím bojovat sám!
gogy27
Profil
Casero
daj link chcem vidiet ;)
Casero
Profil
gogy27
Na tu prvotinu? http://prdgame.casero.cz/
Ascen
Profil
hmm uvidíme ale nemyslim si že bych dokázal udělat sám něco jako tohle:


yFang
Profil
Ascen
hmm uvidíme ale nemyslim si že bych dokázal udělat sám něco jako tohle:
Hm taky si nemyslim. Na tohle bys potřeboval umět dobře ve Flashi, pak nějaký serverový jazyk (třeba PHP) a databázi (třeba MySQL). Takže ti nezbývá nic jiného, než se učit. A doporučiji začít něčím jednodušším. ;-)
Ascen
Profil
:D jj zkoušel jsem se učit na linuxsoft php->napojení do database,php-> registrace. Ale podle mě to na linuxsoft není stručné. a tady na jak psat web to taky není nejlepší co se týče html :( takže nemáte nejaky dobry web kde se dá učit?
gogy27
Profil
Ascen
A co tak zajst do kniznice a kupit si knihu?
Ascen
Profil
gogy27:
A co tak zajst do kniznice a kupit si knihu?
ok abych nevipadal ze mysim mit posledni slovo radsi si poradim sam :D
AM_
Profil
Ale podle mě to na linuxsoft není stručné.
Naučit se programovat nelze stručně. Pokud to není tvojí hlavní denní náplní, tak tak za rok se naučíš vytvořit první špatně napsané programy, které k něčemu budou. Pokud je učebnice programování napsaná stručně, je napsaná špatně - nestačí se jen naučit, k čemu který příkaz je, ale hromadu abstraktních principů, které jsi zatím ani z dálky nepoznal.
cistax
Profil
zkus se mrknout na linuxsoft, a trochu si stim pohrat je to tu
Linuxsoft
cistax
Profil
sakrys, kdyz na to tak koukam, ze ja jsem prispel do jine diskuse?
fuckin
Profil *
zdarte lidi já mám v plánu vytvořit online hru ale zasekl jsem se u mysql 
Heh, tak toto me pekne rozesmalo, a kdy mas v planu se naucit programovat? To az udelas tu "online hru"? :D
Kamo, udelej si realne cile a ne zadne cile se kterymi by mel problem i zkuseny programator :D.
Ascen
Profil
fuckin:
jo nejsem žádny expert ale něco málo jsem se naučil o php, mysql ale pořád to moc nechápu.
imploder
Profil
Ascen
jo nejsem žádny expert ale něco málo jsem se naučil o php, mysql ale pořád to moc nechápu.
Tak zkus nejdřív jednodušší věci, na kterých to pochopíš. Takhle bys buď tu hru udělat nezvládl, nebo by se ti to nějak podařilo, ale nebyla by udělaná dobře. Můžeš zkusit třeba katalog hub, jako já. S informací o jedlosti a příp. provázání podle klasifikace (rody, třídy) a s obrázkama.
Ascen
Profil
:( tak jo :(
gasta
Profil *
jak mohu vitvořit online hru v češtině
Dědeček
Profil *
@gasta: .. prvně se nauč česky ;)
imploder
Profil
gasta
jak mohu vitvořit online hru v češtině
Sehnat programátory schopné a ochotné ti ji vytvořit a česky jim vysvětlit, jak má vypadat. Tak nějak můžeš programovat v češtině, jinak budeš muset použít nějaký programovací jazyk (čeština mezi ně nepatří).

Pokud chceš přeložit nějakou už existující hru do češtiny, tak to je podstatně reálnější. Respektive u tebe není, protože neumíš pravopis.

Co pro to, abys vytvořil online hru v češtině, můžeš udělat:
- naučit se programovat hry
- naučit se česky

asi tak :)
gastas
Profil *
haha
Moderátor Alphard: Stačilo, další příspěvky s nulovou informační hodnotou (i od jiných autorů) okamžitě mažu. Nevytahujte tohle téma zbytečně.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0