Autor Zpráva
slovakCZ
Profil
Dobry den, procetl jsem si tema:
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=41912&forum=9&page=-1
a nahrazeni podle tohoto prikladu funguje:
$text = 'text, který chceš převést';
$hledej = array ('á','č','ď','é','ě','í','ň','ó','ř','š','ť','ú','ů','ý','ž','.',',',' )','(','"','-',':','>','<','!','?');
$nahrad = array ('a','c','d','e','e','i','n','o','r','s','t','u','u','y','z','','','', '','','','','','','','');
$vysledek = str_replace($hledej, $nahrad, $text);

ale ja mam problem u formulare na odeilani emailu.. uzivatel zada svuj email, a text ktery mi chce poslat a tn text by to melo nahradit (za ř -> r.....). potrebuji tedy do promene: $text (viz priklad nahore) nacpat toto: $_POST['comment'] (to je text komentare ktery se z formulare odesle na zpracovani a v nem potrebuji nahradit znaky). jestlize dam:
$text = "$_POST['comment']"; tak mi to ve vysledku hacky a carky nenahradi...

a kdyz dam:
$vysledek = str_replace($hledej, $nahrad, $_POST['comment']);
[/pre] tak mi je to bohuzel take nenahradi :( nevite nekdo poradit jak na to?

//edit: omlouvam se za chybejici pismenka ve slovech, psal jsem v rychlosti a na starem PC, hodne zde blbne klavesnice
AM_
Profil
Možná ti nesouhlasí kódování.
Nebylo by lepší umožnit posílání e-mailů s diakritikou?
slovakCZ
Profil
Možná ti nesouhlasí kódování.
Nebylo by lepší umožnit posílání e-mailů s diakritikou?
samozrejme ze bylo :) bohuzel nevim jak na to, stale mi to na email oesila misto diakritiky paznaky... ovsem kdyz necham tu promenou text a v ni nejaky text s diakritikou (a neprebiram obsah formulare, ktery uzivatel na predchazejici strance napsal), tedy odeslu pouze tu promenou text tak mi to nahradi...
slovakCZ
Profil
Možná ti nesouhlasí kódování.
Nebylo by lepší umožnit posílání e-mailů s diakritikou?
mel si pravdu... soubor zpracuj.php jsem mel ulozen v ANSI... stacilo to v poznamkovem bloku zmenit na UTF-8 a problem je vyresen... dekuji tedy za radu.. jiz to funguje (nahrazovani)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0